Język:

Grupa 4 latków 2015/16


Czterolatki w bibliotece

Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. Przedszkolaki z grupy 4- latków wraz ze swoją panią odwiedziły bibliotekę szkolną. W bibliotece przywitała dzieci pani bibliotekarka i zaprosiła do zwiedzania. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przyglądały się książką znajdującym się na półkach a szczególne książeczkom dla dzieci. Pani bibliotekarka w przystępny sposób opowiadała o bibliotece, o zbiorach znajdujących się na półkach. Zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Na zakończenie spotkania pani Ania przeczytała dzieciom „Przygody Koziłka Matołka”.

Zielony dzień

W dniu 12.05.2016r dzieci z grupy 4 - latków obchodziły Zielony Dzień w ramach projektu "Kubusiowi Przyjaciele Natury". Każdy przedszkolak oczywiście miał na sobie coś zielonego. Było dużo zabaw, gier i zadań związanych z tym kolorem, m. in. przedszkolaki poznały, w jaki sposób uzyskać kolor zielony mieszając farbę niebieską z żółtą, wykonały zielone żabki, celnie trafiały do kosza zielone piłki, wykonały zielone szaszłyki. 4 - latki wspaniale bawiły się tego dnia.

Dzień tańca

 29 kwietnia grupa 4- latków obchodziła Międzynarodowy Dzień Tańca. Radosne rytmy gościły w naszej sali od samego rana, nogi same rwały się do tańca. Tego dnia poznaliśmy różne rodzaje tańca. Były kaczuchy, lambady, pociągi, disco. Gościliśmy starsze koleżanki z gimnazjum, które zaprezentowały układ taneczny do utworu Waka Waka. Na zakończenie tak roztańczonego dnia udaliśmy się na salę gimnastyczną gdzie pani Sylwia Kułaga poprowadziła dla naszej grupy zajęcia z Zumby.                                                                                                                    M. Bąk

Dzień czekolady

W kwietniu w grupie 4- latków obchodziliśmy Światowy Dzień Czekolady. W ten dzień przedszkolaki dowiedziały się jak powstaje czekolada, zapoznały się także z krótką historią czekolady , jej wartościami odżywczymi no i z zaleceniem, że jedzona w nadmiarze może zaszkodzić. Przedszkolaki z ogromną precyzją i zaangażowaniem tworzyły torciki z wafla i kremu czekoladowego.                                                                                                     M. Bąk

DBAMY O ZDROWIE – wycieczka do apteki

8 kwietnia 2016r. w ramach realizacji tematyki zdrowotnej „Dbamy o zdrowie” 4-latki wybrały się na wycieczkę do pobliskiej apteki, aby z bliska poznać pracę farmaceutki oraz zobaczyć wnętrze apteki.

Bezpieczny Internet w przedszkolu pod hasłem „Necio.pl - zabawa w Internet”.

 Grupa 4- latków brała udział w akcji "Bezpieczny Internet".

Wizyta pani stomatolog

„Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda, tak się zaczyna wielka przygoda...” - w marcu grupę 4 latków odwiedziła pani Agnieszka Golec- Saramak.

Spotkanie z policjantem

     Przed feriami zimowymi dzieci z naszego przedszkola w dniu 9 lutego uczestniczyły w spotkaniu profilaktyczno – edukacyjnym z policjantem.
Pan policjant przypomniał o zagrożeniach czyhających na dzieci w trakcie ferii zimowych oraz jak ich unikać. Omówił  z dziećmi zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegał przed ślizganiem się na skutych lodem jeziorach, stawach i rzekach, a także przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic. Funkcjonariusz udzielił wskazówek jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachować się na kuligu.
Korzystając z okazji, że pan Krzysztof pracuje z psem przedszkolaki mogły zobaczyć mały pokaz możliwości podopiecznego naszego gościa.
                                                                                                                                                                                 M. Bąk

29.02.2016

Dzień Jabłka w przedszkolu

Zielone, czerwone, okrągłe i pachnące, a jako przekąska niezwykle sycące.
Jabłko – pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.
Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ  JABŁKA  ŚWIĘTUJEMY

11.02.2016

Bezpieczny Internet

      Internet daje swobodny dostęp do informacji, wiedzy i kultury, ale może być także źródłem zagrożeń, zwłaszcza dla dzieci. Dlatego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie młodych osób do korzystania z sieci – wykształcenie u nich właściwych nawyków i bezpiecznych zachowań w internecie.

28.01.2016

Jak wygląda śnieg?

                 
     Zima sypnęła śniegiem sprawiając nam radość i dając możliwość przeprowadzenia badań mających przybliżyć nam tajemnice śniegu.  Sprawdziliśmy jaki śnieg jest w dotyku, jaki ma zapach, kolor i kształt.
    Korzystając z okazji, iż zajęcia odbywały się 21 stycznia przedszkolaki wydeptały na śniegu piękne serce dla babc i dziadków z okazji ich święta.
                                                                                                                                                                            p. Marta Bąk
                                                                                                                                                                                            

25.01.2016

Bal karnawałowy

       Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. A może przede wszystkim dla naszych milusińskich. Dla nich bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. W naszym przedszkolu także odbył się taki bal, podczas którego najmłodsi mieli możliwość wspólnego potańczenia i pośpiewania.
     Przedszkolaki bawiły się na balu karnawałowym, który w środę, 20 stycznia, przygotowała dla nich wychowawczyni grupy 4 latków Marta Bąk.  Dzieci tańczyły twista, rock and rolla, sambę, Makarenę, Kaczuszki i świetnie się przy tym bawiły. Na twarzach małych tancerek i tancerzy malował się uśmiech, który nie znikał, mimo chwilowego zmęczenia. Było bardzo radośnie, kolorowo i zabawnie.
                                                                                                                                                                                 Marta Bąk

19.01.2016

Dzień Drugiego Śniadania w grupie 4- latków

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia! To dzięki niemu dzieci mają energię do nauki i zabawy.
Dzień Drugiego Śniadania był ważnym dniem w naszym przedszkolu.

W historii Polski, tak się składa,

21.10.2015

Przedszkolaki w sklepie

Dnia 9 października 2015 r. grupa 4-latków wybrała się na wycieczkę do pobliskiego sklepu spożywczo-przemysłowego. Głównym celem wizyty była rozmowa
z panią ekspedientką o tym jakie warzywa i owoce można kupić w sklepie. Nauczycielka zaprowadziła dzieci do odpowiedniego stoiska, natomiast dzieci bezbłędnie rozpoznawały i nazywały owoce i warzywa. Na koniec rozmawiały z panią o pracy ekspedientki oraz o tym, co jeszcze można kupić w sklepie.
Na zakończenie dostały od sprzedawczyni mały upominek. Serdecznie dziękujemy właścicielom sklepu za miłe przyjęcie.

21.10.2015

"Urodziny marchewki"

W październiku w naszym przedszkolu grupa 4- latków obchodziła „ Urodziny Marchewki”. Dzieci wysłuchały wiersza J. Brzechwy "Marchewka" i poznały odżywcze walory marchewki. W dalszej części uroczystości dzieci tańczyły przy warzywnych piosenkach: "Ogórek", "Witaminki" oraz chrupały smaczne marchewki i piły sok marchewkowy. Na zakończenie wyklejały kolorowym papierem urodzinowe marchewki.

03.12.2014

"Święty Andrzeju daj znać - co się z nami będzie dziać"

Wiele radości i zabawy przyniosły naszym maluchom tradycyjne wróżby andrzejkowe.  Szczególnie gdy wróży prawdziwa wróżka:)  Już wiemy że wśród naszych 3-latków rosną pzyszli: lekarz, fryzjerka, aktorka, piosenkarka a nawet księżniczka:)  Dzięki zabawom i wróżbom dzieci poznały tardycje i obrzędy związane z naszą kulturą. 

06.11.2014

Wizyta w Ochotniczej Straży Pożarnej

Wyjście 3-latków do siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Stalach było dla dzieci niezapomnianą przygodą, a jednocześnie ważną lekcją dotyczącą zagrożeń i zachowania bezpieczeństwa. Dzieci dowiedziały się, jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia, gdzie można otrzymać pomoc i kogo zawiadomić.

Zwycięska praca
Zwycięska praca
06.11.2014

Spotkanie z Policjantem

Od początku roku szkolnego dzieci w naszym przedszkolu poznawały podstawowe zasady bezpieczeństwa zarówno na terenie przedszkola jak i poza nim. Chodziliśmy na spacery, wycieczki ucząc się jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i zachowywać w jej pobliżu. Najwięcej jednak o ruchu drogowym wie Pan Policjant.