Aktualności


Zakończenie roku szkolnego

W dniu 26 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2014/15. Po mszy świętej uczniowie, nauczyciele i rodzice zebrali się na placu szkolnym. Klasa VI wraz z wychowawczynią p. J. Sałek – Dumą przygotowała część artystyczną, w której nie zabrakło podziękowań i wspomnień z minionych 10 miesięcy. Następnie głos zabrali: ksiądz proboszcz dr Józef Sądej , Wójt Gminy Grębów Kazimierz Skóra oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Stalach p. Zdzisław Duma.
Pan dyrektor wręczył nagrody uczniom, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce. Ponadto wręczył nagrody i dyplomy za inne osiągnięcia. W imieniu Grona Pedagogicznego i swoim życzył wszystkim uczniom bezpiecznych, udanych i słonecznych wakacji.

 

 

"Tu mieszkam, tu żyję - moja miejscowość w moich oczach 2015"

18 czerwca w naszej szkole odbyło się spotkanie z Panem Posłem Mirosławem Plutą, który wręczył nagrody uczniom biorącym udział w konkursie literackim „Tu mieszkam, tu żyję – moja miejscowość w moich oczach 2015”

Komers klasy III Gimnazjum

W dniu 18 czerwca 2015 r. odbył się komers klasy trzeciej gimnazjum. Uroczystość rozpoczęła się częścią artystyczną przygotowaną przez trzecioklasistów wraz z panią wychowawczynią Anetą Paterek. Głos zabrali również rodzice uczniów i p. dyrektor Zdzisław Duma.

01.07.2015

Kółko plastyczne

Od miesiąca marca do końca czerwca na terenie przedszkola odbywały się cykliczne spotkania - zajęć kółka plastycznego. Przez 15 spotkań dzieci 4-letnie wraz z uczniami klasy I b zapoznawały się z różnymi technikami plastycznymi jak również rozwijały swoje zainteresowania plastyczne. Każde spotkanie odbywało się w miłej i przyjaznej atmosferze dla dziecka. Dużym plusem spotkań było również duże zainteresowanie zajęciami nie tylko dzieci ale i rodziców. Dziś mogę stwierdzić iż wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców zapraszam w przyszłym roku szkolnym na zajęcia wszystkie chętne dzieci, chcące się dobrze bawić i jednocześnie rozwijać artystycznie.

25.06.2015

Wycieczka klas: III SP, V SP i I a PG do Krynicy Zdrój

W dniach 10 – 12 czerwca 2015 roku klasy: III SP, V SP oraz I a gimnazjum zorganizowały trzydniową wycieczkę w góry. Celem wycieczki było poznawanie krajobrazu oraz funkcji uzdrowiskowej Krynicy Górskiej – perły polskich gór położonych w Beskidzie Sądeckim.

25.06.2015

VIII edycja szkolnej akcji Cała Polska Czyta Dzieciom

16 czerwca w naszej szkole, już po raz ósmy została zainicjowana przez p. Elżbietę Urbaniak i p. Teresę Panek szkolna akcja czytania dzieciom. W baśniowej scenerii przygotowanej w szkolnej bibliotece, zebranym przedszkolakom oraz dzieciom z zerówki, pan dyrektor odczytał fragment baśni Charlesa Perraulta
pt. „Czerwony Kapturek”.

24.06.2015

Wyniki Sprawdzianu Szóstoklasistów i Egzaminu Gimnazjalnego uczniów ZS w Stalach

a) Sprawdzian kl. VI

22.06.2015

Warsztaty gimnazjalistów

W dniu 09.06.2015r. uczniowie klasy Ia-Ib i II gimnazjum uczestniczyli w warsztatach przeprowadzonych przez przedstawiciela Żandarmerii Wojkowej z Nowej Dęby. Pogadanka odnosiła się do profilaktyki przestępstw i wykroczeń młodzieży pod wpływem alkoholu i narkotyków.

21.06.2015

Wycieczka klasy VI do Krynicy Zdroju

W dniach 09 - 10 czerwca 2015 roku odbyła się wycieczka uczniów klasy VI do Krynicy Zdrój. Program wyjazdu był bardzo bogaty, dlatego nie było czasu na nudę. Pierwszego dnia zwiedziliśmy Tylicz-Mofetę. Mofeta czyli miejsce, gdzie z wnętrza ziemi wydobywa się dwutlenek węgla (stanowi 95 % wydobywającego się gazu) przez jedenaście metrowych kręgów kamiennych. Mofeta ulokowana jest na terenie osady turystycznej "Domki w Lesie".

21.06.2015

Wycieczka IV klasy do Inwałdu

W piątek 12 czerwca, wczesnym rankiem wyjechaliśmy na długo wyczekiwaną wycieczkę klasową do parku rozrywki do Inwałdu.
W pierwszej kolejności wraz z przewodnikiem zwiedzaliśmy średniowieczną warownię (osadę średniowieczną, zbrojownie, salę tortur, park ruchomych smoków, itp.)

17.06.2015

Przedszkolny konkurs ekologiczny „Ekoludek”

Każde dziecko uczęszczające do przedszkola mogło wziąć udział w konkursie. Ważny był wkład dziecka i rodzica, a przede wszystkim pomysłowość i wspólna zabawa. Z materiałów niepotrzebnych, które mogły zostać wyrzucone stworzono przedziwne postacie, którym nadano bardzo oryginalne imiona.

17.06.2015

Sukces naszych wokalistów

W sobotę 13 czerwca przy Zamku Dzikowskim w Tarnobrzegu odbył się XXX Festiwal Piosenki Ekologicznej organizowany przez Ligę Ochrony Przyrody. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych: trio w składzie Ola Duma, Martyna Janeczko i Kacper Synowiec ze Szkoły Podstawowej oraz duet Iza Jajko i Iza Lasota z Gimnazjum. Mimo dużej konkurencji , reprezentanci naszej szkoły wyśpiewali sobie wyróżnienia i nagrody książkowe. Wokalistów przygotowała A. Kędzia a podczas konkursu towarzyszyły nam również mamy: p. J.Sałek-Duma i p. Synowiec oraz p. B. Łakoma. Uczniowie mogli korzystać w wielu atrakcji pikniku m.in. z przejażdżki na kucykach. Konkurs był częścią pikniku pro-ekologicznego „Dni Natury”. Zgromadził wielu mieszkańców Tarnobrzega i okolic.
Tradycyjnie szkoła otrzymała 2 drzewka, które w poniedziałkowe południe, uczniowie wraz z Panem Dyrektorem posadzili na placu szkolnym.

17.06.2015

Dzień Dziecka na sportowo

W dniu 3 czerwca 2015 r w naszej szkole odbył się„Dzień Dziecka na sportowo”. Uczniowie szkoły podstawowej obchodzili w tym dniu swoje święto. Organizatorami imprezy byli nauczycieli wf, tj. Sylwia Kozieja, Irena Zych i Teresa Panek.

17.06.2015

Mały Mistrz

Kolejny stopień sprawności „Pływak-wodnik” zdobyli uczniowie klI”a” Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół w Stalach. W ramach realizacji programu „ Mały Mistrz”. Zabawy w wodzie, poprzedzone informacją o zasadach bezpieczeństwa na basenie, dały nie lada radość gdyż świetnie się wszyscy bawili. Ćwiczenia w wodzie korzystnie wpływają na kręgosłup i postawę, a zjazdy ze zjeżdżalni podniosły poziom adrenaliny. Chętnie to powtórzymy w następnym roku szkolnym.

15.06.2015

Piknik Rodzinny w ZS w Stalach

Z okazji Dnia Dziecka, w niedzielę – 7 czerwca 2015 roku, odbył się „Piknik Rodzinny” zorganizowany przez Zespół Szkół w Stalach. W tym roku obchodzony był pod hasłem:

17.06.2015

Stroje sportowe

Uczniowie naszej szkoły wzbogacili się o nowe stroje sportowe w ilości 8 kompletów dla szkoły podstawowej oraz 8 kompletów dla chłopców z gimnazjum ponadto dziewczynki z gimnazjum zyskały 8 koszulek. Stroje te będę wykorzystywane podczas wydarzeń sportowych. Zakupy te zostały w całości sfinansowane ze środków Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu dlatego też na strojach tych umieszczono logo powiatu tarnobrzeskiego.

09.06.2015

Wycieczka terenowa„Na szlakach odrodzonej przyrody PIASECZNO-MACHÓW- JEZIÓRKO”

27 maja odbyła się wycieczka po zrekultywowanych obszarach pokopalnianych pozostawionych przez górnictwo siarki.
Tarnobrzeski oddział Ligi Ochrony Przyrodyna wyjazd zaprosił uczniów i nauczycieli-opiekunów kół LOP z różnych szkół, w tym również uczniów naszej szkoły. Młodzież zwiedziła Regionalne Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 zlokalizowane w Zamku Tarnowskich w Dzikowie. Następnie wycieczka udała się nad Jezioro Tarnobrzeskie. Niegdyś był to obszar, gdzie funkcjonowała Kopalnia Siarki Machów. Po przeprowadzeniu rekultywacji stworzono miejsce rekreacji dla mieszkańców Tarnobrzega i okolic. Pan Marek Szmuc, szef działu robót górniczych z Kopalni Machów, zapoznał nas z technicznymi tajnikami kontroli stanu czystości wody i jej zasobów w zbiorniku.

08.06.2015

Przegląd prac plastycznych

   W Tarnobrzeskim Domu Kultury w ramach promocji Szkoły i Przedszkola w środowisku lokalnym w dniach od 04. do 15 czerwca będzie można podziwiać prace plastyczne dzieci 4- letnich. Wystawa to przegląd prac plastycznych za rok szkolny 2014/2015. Na wystawie znalazły się 23 prace wykonane przez dzieci na zajęciach w przedszkolu. W celu lepszego zrozumienia tematu każda praca została opisana jaką techniką została wykonana.

09.06.2015

Wycieczka klasy II do Wadowic i Inwałdu

„Wyszliśmy z klasy,
By pójść do innej,
Tam podłogą – ziemia,
Dachem – niebo,
Oknami – chmury,
A drzwiami – słońce”

29.05.2015

Projekt edukacyjny

W dniu 18.05.2015 uczniowie klasy III gimnazjum: Katarzyna Dul, Patrycja Dryka, Sandr Kruk, Agata Rębisz, Klaudiusz Garboś, Kamil Jajko, Franciszek Ceci i Daniel Janeczko przedstawili prezentację projektu z języka angielskiego pt. "The story of the Beatles" - historia i fenomen muzyki grupy "The Beatles". Uczniowie chcieli zapoznać kolegów i przypomnieć nauczycielom twórczość jednego z najsłynniejszych zespołów muzycznych świata słynnej czwórki z Liverpool`u.  

09.06.2015

Wycieczka przedszkolaków do Bałtowa

W Dniu Dziecka (01.06.2015) dzieci z Przedszkola w Stalach wraz z opiekunami wyjechały na wycieczkę do Bałtowa. Każdy z nas mógł podziwiać uroki Parku Dinozaurów tzw. Jura Park. Na jego terenie znajduje się obecnie ponad 100 modeli dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń – wszystkie naturalnej wielkości. Park zwiedzaliśmy poruszając się wzdłuż ścieżki dydaktycznej, która w przejrzysty sposób została podzielona na okresy geologiczne.

Wycieczka klasy Ib do Zakopanego

W dniach 20.05-22.05.15r. uczniowie klasy I b gimnazjum w Zespole Szkół w Stalach przebywali na wycieczce w Zakopanem. Do wyjazdu w znacznym stopniu przyczynił się Urząd Gminy w Grębowie, który dofinansował przejazd busem. Opiekę nad uczniami podczas wycieczki sprawowały panie: Anna Calik i Teresa Panek.
Podczas 3-dniowego pobytu na uczniów czekały same atrakcje. Już pierwszego dnia Polskimi Kolejami Linowymi wjechali na szczyt Kasprowego Wierchu, skąd podziwiali skąpane w słońcu szczyty gór i dolin. Odwiedzili również Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach, poznali historię najstarszego drewnianego kościółka oraz pobliski cmentarz na Pęksowym Brzyzku, gdzie spoczywają sami najznakomitsi mieszkańcy Zakopanego.
Podczas pobytu spacerowali pełną uroku Doliną Kościeliską, odpoczywali nad Smerczyńskim Stawem oraz zwiedzili słynną Wielką Krokiew. Kolejką wjechali na Gubałówke skąd podziwiali trochę zamgloną ale jakże przepiękną panoramę Tatr i Zakopanego, a następnie po dotarciu do Butorowego Wierchu zjechali kolejką linową-krzesełkową. Spacerowali również słynnymi Krupówkami, gdzie kupili pamiątki dla siebie i swoich bliskich.
Wszyscy uczestnicy wrócili szczęśliwi i zadowoleni. Poznali piękno polskich Tatr, jego niepowtarzalnych walorów przyrodniczych i krajobrazowych. Mimo kapryśnej pogody plan wycieczki udało się zrealizować.

09.06.2015

Warsztaty dla gimnazjalistów

26 maja 2015r., odbyły się warsztaty dla młodzieży klasy II i III Gimnazjum dot. ,,Uzależnienia od telewizji, Internetu, telefonów komórkowych i gier komputerowych”. Warsztaty zostały przeprowadzone przez psycholog z Centrum Profilaktyki Szkolnej mieszczącej się w Krakowie. W trakcie trwania warsztatów młodzi ludzie zostali zapoznani z przyczynami i problemami uzależnienia się od nowości technologicznych. Podczas warsztatów uczniowie dokonali testu uzależnienia się od gier komputerowych. Celem przeprowadzonych warsztatów było uświadomienie uczniów jak ogromny jest problem wśród dorastającej młodzieży z uzależnieniami od telewizji, Internetu, telefonów komórkowych i gier komputerowych.

20.05.2015

Patriotyczny Koncert Majowy

Słyszysz czasem, że dzisiejsza młodzież nie kocha ojczyzny? Że jest ona jej obojętna, a historia naszego kraju nudna i nieprzystająca do wymagań XXI wieku? Nic bardziej mylnego!!! Przeczą takim tezom: zaangażowanie i postawa uczniów w czasie zorganizowanego „Patriotycznego Koncertu Majowego”, który miał miejsce 12 V 2015r. w sali gimnastycznej szkoły, a upamiętniał wiele ważnych majowych świąt i rocznic: Konstytucję 3 Maja, święto Matki Boskiej Królowej Polski, 70.rocznicę zakończenia II wojny światowej oraz święto Flagi RP.

09.05.2015

Lekcja fizyki na Politechnice Rzeszowskiej

   O tym, że fizyka może być ciekawa i interesująca mogli przekonać się gimnazjaliści naszej szkoły, którzy w dniu 7 maja 2015 roku uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Rzeszowa. Głównym celem wyjazdu było odkrywanie praw fizyki poprzez udział w pokazach doświadczeń fizycznych, imprezie organizowanej cyklicznie przez Politechnikę Rzeszowską. Tegoroczne pokazy dotyczyły mechaniki, elektromagnetyzmu oraz optyki.

04.05.2015

Klasa II w krainie krasnali...

W środę 29 kwietnia 2015r. uczniowie z klasy drugiej SP wraz z wychowawczynią obejrzeli baśń muzyczną pt. „W tajemniczej krainie krasnali”, w wykonaniu aktorów Teatru Dzieci i Młodzieży „DUDUŚ” z Łodzi.
Występ miał miejsce w tarnobrzeskiej hali OSiR. Na scenie nasi uczniowie mogli zobaczyć wiele baśniowych postaci, w tym malutkie skrzaty, wesolutkie smerfy, ubogie krasnale, pełne trwogi króliczki, złośliwego trola Szczerbola, złą czarownicę Złośnicę i leśnego dostawcę poczty – Niedźwiadka Miodojadka. Występom towarzyszyły liczne piosenki, które widownia śpiewała wraz z aktorami. Podczas przedstawienia nie zabrakło również konkursów z nagrodami do których wytypowani zostali dwaj nasi uczniowie: Aleksander Galek i Mateusz Żak. Na zakończenie odbyło się losowanie nagród rzeczowych, podczas którego szczęście miał drugoklasista: Wiktor Urbaniak. Dzieciom podobała się gra aktorów, piękna dekoracja i oprawa muzyczna.

04.05.2015

Finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

    W dniu 28 kwietnia br. w Baranowie Sandomierskim odbyły się powiatowe eliminacje do XXXVIII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Swoją wiedzę i umiejętności  na temat zagrożeń pożarowych i im sutecznego zapobiegania zaprezentowało 2 uczniów naszej szkoły. 

22.04.2015

Turniej Wiedzy Pożarniczej

      17 kwietnia 2015 roku w Zespole Szkół w Stalach  odbyły się eliminacje XXXVIII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej na szczeblu gminnym. Turniej organizowany był przy współudziale Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Grębowie, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu oraz Wójta Gminy Grębów. W turnieju udział wzięło 27 uczestników w trzech grupach wiekowych: w I grupie wiekowej - szkoła podstawowa 18 uczniów, w II grupie wiekowej - gimnazjum 6 uczniów oraz w III grupie - licealnej 3 uczniów. Nagrodę niespodziankę od wójta gminy dla najmłodszego uczestnika turnieju otrzymał  Kacper Marzec  - uczeń II klasy SP w Żupawie.
     W pierwszej części turnieju uczestnicy rozwiązali test składający się z 30 pytań, po którym uczniowie z największą liczbą punktów przystąpili do egzaminu ustnego. Troje najlepszych uczestników z każdej grupy wiekowej weźmie udział w turnieju na szczeblu powiatowym, który odbędzie się 28 kwietnia w Baranowie Sandomierskim.

Turniej Coca Cola Cup!

Dnia 13 kwietnia 2015 roku uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w I rundzie eliminacyjnej 17 edycji największego piłkarskiego Turnieju Coca Cola Cup. Jednym z warunków rejestracji było połączyć uczniów z klas I, II i III Gimnazjum wytypowani zostali najlepsi uczniowie grający w piłkę nożna tj. Adrian Tkacz, Maciej Zieliński, Mateusz Perłowski, Karol Krzemiński, Mateusz Myszka, Mateusz Szalka, Damian Leptacz, Daniel Janeczko, Kamil Jajko, Bartłomiej Tkacz. Chłopcy rozegrali mecze z uczniami szkół z Zaleszan, Gorzyc i Tarnobrzega i zajęli II miejsce. Trenowała i wspierała uczniów Pani Sylwia Kozieja.

12.04.2015

Wyniki Konkursu Plastycznego

,,Bezpieczeństwo i rozwaga-
tego od Ciebie każdy wymaga”-

XVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego
dla dzieci i młodzieży
.

Alleluja dziś śpiewajmy,

Kiermasz Świąteczny


W Niedzielę Palmową, dn. 29. 03. 2015 r. odbył się „Kiermasz świąteczny” przed kościołem w Stalach, i po raz pierwszy w Żupawie, na którym można było kupić palmy, stroiki oraz inne przedmioty związane z symboliką Świąt Wielkanocnych.

03.05.2015

Dzień Flagi w Przedszkolu

Czując się odpowiedzialnym za to wielkie wspólnie dziedzictwo, któremu na imię Polska…” (J.P.II) – uczmy naszych wychowanków już od najmłodszych lat kochać Ojczyznę !

24.03.2015

Wycieczka na mecz siatkówki

   Dnia 22 marca 2015r. młodzież naszej szkoły pod opieką pani Teresy Panek oraz pani Jolanty Walskiej wybrała się do Rzeszowa na mecz piłki siatkowej. Mecz rozegrany był pomiędzy drużynami: Asseco Resovia - Jastrzębski Węgiel. Rozgrywka zakończyła się wynikiem 3:1.

Rekolekcje - czasem nawrócenia.

W dniach 15.03-18.03.2015r. odbyły się rekolekcje wielkopostne, które prowadził ks. Tomasz Cuber. Uroczyste rozpoczęcie odbyło się w kościele parafialnym Mszą niedzielną z nauką dla dzieci i młodzieży a następnie kontynuowano rekolekcje w szkole.

Żegnaj Marzanno, ty zimowa panno !

„Utopimy Marzannę szkaradną,
niech z nią troski zimowe przepadną (…)

Tomasz Wolski
Tomasz Wolski
23.03.2015

Sukces ucznia klasy IV


WYNIKI KONKURSU

03.03.2015

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

   10. lutego, w całej Europie obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu, zainicjowany przez Komisję Europejską w 2004 roku. Nasza szkoła włączyła się do tej ogólnopolskiej akcji, ponieważ podwyższenie poziomu wiedzy i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych,  jest dla nas bardzo ważne. W ramach przedsięwzięcia DBI w lutym w naszej szkole przeprowadzono szereg inicjatyw, które  przedstawiały najważniejsze kwestie dotyczące tematyki ochrony danych i bezpiecznego korzystania z Internetu przez dzieci.  Uczniowie zostali zapoznani z materiałami na temat bezpieczeństwa w Internecie, z możliwościami i zagrożeniami, jakie daje Internet, z zasadami, którymi należy się kierować podczas surfowania w Internecie oraz z konsekwencjami prawnymi niewłaściwego użytkowania Internetu, a także gdzie uzyskać pomoc w razie niebezpieczeństwa. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym, podkreślono, że każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta

Wycieczka do Sejmu

Z inicjatywy Wójta Gminy Grębów i na zaproszenie pana posła Mirosława Pluty w piątek 20 lutego br. uczniowie z Młodzieżowej Rady Gminy, ZSO w Grębowie i ZS w Stalach udali się na wycieczkę do Warszawy.  Dzięki uprzejmości pana posła uczniowie wraz z opiekunami mieli możliwość zwiedzania Sejmu, poznania jego struktur i zasad funkcjonowania. 

03.03.2014

I rocznica środowiska harcerskiego w Zespole Szkół w Stalach

Dnia 26.02.2015 roku obchodziliśmy I rocznicę powstania drużyny harcerskiej w naszej szkole. Parę dni wcześniej na całym świecie harcerze i skauci świętowali Dzień Myśli Braterskiej, który uświadamia, że wszyscy są dla siebie braćmi niezależnie od koloru skóry, narodowości, czy wieku.

23.02.2015

Biwak harcerski

  W dniach 13-15.02.2015 roku odbył się biwak dla harcerzy, który został zorganizowany przez ks.pwd Sławomira Brzeskiego w Szkole Podstawowej w Mokrzyszowie. Opiekę nad harcerzami sprawowała także dh Jolanta Sałek-Duma.

17.02.2015

Sukces uczennicy SP

Uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej  Anna Ożdżyńska zajęła I miejsce w Ogólnoplskim Konkursie Przedmiotowym z języka angielskiego Pingwin 2014. Uczennica test pisała na poziomie gimnazjalnym. Ania otrzymała dyplom grawerowany laureata oraz nagrode książkową.  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

17.02.2015

Zimowy Turniej w Tenisa Stołowego

Podczas drugiego tygodnia ferii 12 lutego w Zespole Szkół w Stalach odbył się długo wyczekiwany Zimowy Turniej w Tenisa Stołowego.
Zasady gry były proste, sety rozgrywano do 11-stu pkt. (z zachowaniem przepisu o dwupunktowej przewadze na koniec), a pojedynki toczyły się do dwóch wygranych setów. Tak więc z przypadku remisu 1:1, dogrywką był dodatkowy set decydujący. Pierwsze miejsce ze szkoły podstawowej zajął Dawid Mazurek, drugie Konrad Perłowski natomiast trzecie Patryk Wiącek Gratulujemy!
Poziom gimnazjum należał już wyłącznie do Katarzyny Kozak która okazała się najlepsza. Drugie miejsce zajął Karol Krzemiński oraz trzecie miejsce Michał Kos.
W najstarszej kategorii wiekowej pierwsze miejsce zajął Paweł Walski, drugie Adrian Byczek oraz trzecie Marcin Wiącek.
Wszystkim uczestnikom dziękuje za przybycie.

17.02.2015

Sukces naszych uczniów na zawodach w Chmielowie

Dnia 23 stycznia 2015r. odbyły się powiatowe zawody w tenisa stołowego w Chmielowie.
Z naszej szkoły wystartowali uczniowie Katarzyna Kozak,Wiktoria Janeczko i Michał Kos są to uczniowie z II gim. oraz Wojciech Sobolewski z IIIgim.
Nasi uczniowie chętnie rywalizowali z innymi uczniami. Nasi reprezentanci zajeli wysokie II miejsce. Gratulujemy!

Zapisy do PRZEDSZKOLA

Do końca marca trwają zapisy dzieci do Publicznego Przedzkola przy Zespole Szkół w Stalach. Przyjmowane będą dzieci, które w bieżącym roku kończą trzy lata. Karty zgłoszeń można pobrać w sekretariacie w godzinach od 7:30 do 15:30. 
W pierwszej kolejności przyjmowane będa dzieci z rejonu Zespołu Szkół tj. z miejscowości Stale i Żupawa.

17.02.2015

Lodowisko w Dębicy


Spośród wielu różnorodnych sportów zimowych coraz większą popularnością cieszy się jazda na łyżwach,dlatego też w naszej szkole odbyły się dwa wyjazdy na lodowisko 26 stycznia dla uczniów szkoły podstawowej oraz 03 lutego dla gimnazjum. Lodowisko jest nie tylko doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu, ale także zachowanie doskonałej sylwetki.

05.02.2015

"Razem tworzymy lepszy Internet”

10 lutego 2015 r.  po raz 11 w Polsce będzie obchodzony Dzień Bezpiecznego Internetu. Hasło tegorocznych obchodów „Razem tworzymy lepszy Internet”, będzie zwracało uwagę na to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w Sieci i w jaki sposób z niej korzysta.

04.02.2015

Spotkania z ludźmi czynią życie warte przeżycia

   DZIEN SENIORA
to  doskonały powód, aby pamiętać na co dzień o ludziach starszych, członkach rodziny, znajomych, sąsiadach.
Czasem wystarczy po prostu z nimi być.

   O1 lutego 2015 roku odbył się  w naszej szkole coroczny "Dzień Seniora". Najstarsi mieszkańcy Stalów mieli okazję do rozmów, wspomnień, wymiany telefonów i po prostu do spotkania w gronie znajomych.
Ten wyjątkowy czas umilił im program artystyczny przygotowany przez miejscowe zespoły ludowe: Stalowianki i Koniczynka. Do tańca przygrywała kapela ludowa z GCK w Grębowie.
   Seniorzy po raz kolejny udowodnili, że nawet w sile wieku można być młodym duchem, radosnym i uśmiechniętym.

04.02.2015

Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

30 stycznia br. w  Gminnym Centrum Kultury w Grebowie odbył się XX Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek pod hasłem: "Śpiewajmy Kolędy i Pastorałki. Przedstawiciele naszej szkoły wystąpili w 3 kategoriach wiekowych. Przedszkolaki-: Milenka Ordon, Ola Kostecka, Julitka Czarnecka, Zuzia Pięta, Nastka Bańka i Filipek Janeczko , uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum (Izabela Dąbek, Izabela Lasota, Natalia i Aleksandra Duma).  Celem przeglądu było rozbudzanie talentów muzyczno - wokalnych oraz kultywowanie tradycji śpiewania najpiękniejszych utworów świątecznych.
Po zaprezentowaniu wszystkich wykonań Wójt Gminy Grębów pan Kazimierz Skóra oraz Dyrektor GCK pani Alicja Kubiak wręczyli słodkie upominki wszystkim występującym oraz podziękowania dla opiekunów.                                                  

03.02.2015

Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu

Mimo, iż styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, to jednak są takie dwa dni kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, jest to święto naszych kochanych Babć i Dziadków. Zapraszanie na Uroczystość Dnia Babci i Dziadka jest tradycją wpisaną na stałe w repertuar imprez przedszkolnych. To niezwykły czas zarówno dla dzieci jak i przede wszystkim Babć i Dziadków. Dzień pełen uśmiechów, radości, wzruszeń i łez szczęścia.

26.01.2015

Zabawa Karnawałowa

22 stycznia odbyła się w naszej szkole dyskoteka karnawałowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski.

19.01.2015

Góra Grosza 2014

   Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami  po raz kolejny wzięli udział w akcji Góra Grosza.

14.01.2015

Mistrzowie I rozgrywek Ligi Szkolnej w piłce nożnej

    W listopadzie zakończyły się rozgrywki I Ligi Szkolnej w piłce nożnej. Mecze rozgrywane były systemem mecz i rewanż. Każdy z nich miał inna rangę i wymiar sportowy. Najwięcej emocji dostarczyły pojedynki rozgrywane pomiędzy klasą II a III. Stawka tych meczów była duża, gdyż chodziło o zajęcie I miejsca w lidze szkolnej. Ostatecznie zwyciężyła klasa III obejmując miano lidera rozgrywek. Należy również nadmienić, że bardzo dzielnie spisywała się najmłodsza drużyna czyli klasa VI. Dobrze pokazała się także klasa I.

12.01.2015

Powiatowy konkurs plastyczny ,,Szopka bożonarodzeniowa”

    Powiatowy konkurs plastyczny ,,szopka bożonarodzeniowa” został zorganizowany przez Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie. Uczniowie zachęceni przez p. Jolantę Sałek-Duma zabrali się do pracy i wykonali przepiękne szopki. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 6 stycznia 2015 roku podczas Orszaku Trzech Króli. Autorzy szopek wraz z rodzicami oraz p. Jolantą Sałek-Duma wzięli udział w Orszaku, który wyruszył z kościoła Matki Bożej Królowej Polski a następnie przeszedł ulicami miasta do Samorządowego Ośrodka Kultury. Tam  nastąpiło rozdanie nagród i zakończenie imprezy połączone ze wspólnym kolędowaniem i poczęstunkiem.
  I miejsce w kategorii młodszych dzieci zajęły Estera Bałutowska i Aleksandra Janeczko  z kl.III
  II miejsce należy do Anastazji Galek z kl.III
  III miejsce w kategorii dzieci starszych otrzymali Bartosz Kodyra kl. IV
 i Aleksandra Kodyra kl.II
Wyróżnienia: Karol Paź  i Marcin Dryka kl.Ib, Adam Śpiewak kl.III oraz Diana D’Ascenzo z kl.III.
   Wystawę pięknych szopek można podziwiać w holu dolnym Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie.

Laureatom gratulujemy oraz zachęcamy innych uczniów do udziału w kolejnych konkursach.

21.12.2014

    Na zbliżające się Święta
pragniemy złożyć życzenia
przeżywania Bożego Narodzenia
w zdrowiu, radości i ciepłej
rodzinnej atmosferze.
Kolejny zaś rok niech będzie
czasem pokoju oraz realizacji
osobistych zamierzeń.

Apel Świąteczny

   Dnia 19 grudnia 2014 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Święta, to czas wyciszenia i refleksji, a przede wszystkim radosnych spotkań z najbliższymi. Właśnie taki nastrój zapanował w szkole podczas tego okolicznościowego spotkania. Hasłem przewodnim akademii były słowa jednej z kolęd: "Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś".

Betlejemskie Światło Pokoju 2014

Betlejemskie Światło Pokoju 2014 -POKÓJ JEST W NAS!

„Parada Mikołajów - 2014”


Ding dong, ding dong, spadł już śnieg.
Pierwsza gwiazdka z nami jest.
Jest ktoś taki, ktoś kto chce
właśnie dziś odwiedzić mnie.
Miły, starszy, siwy Pan
z wielkim workiem przyjdzie sam
i dostaniesz to co chcesz,
dzisiaj jest niezwykły dzień.

Turniej Mikołajkowy


Z okazji „Mikołajek” dnia 4 grudnia 2014r. pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego w naszej szkole odbył się MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SPORTOWY.

12.12.2014

Święty Mikołaj w naszej szkole

Kiedy za oknami, w śniegu zasną drzewa
Kiedy nad polami wiatr o zimie śpiewa,
Przyjedź do nas Mikołaju z workiem jak to niebo,
Przywieź radość i zabawki, dla nas, dla każdego.
Przyjedź do nas Mikołaju na sankach srebrzystych.
Niech Ci gwiazdy drogę wskażą, gdzie czekamy wszyscy.
Usiądź pod choinką, porozmawiaj z nami
I tak jak się śniło, obdziel prezentami.

12.12.2014

Warsztaty zawodoznawcze

     W dniu 3 grudnia 2014., odbyły się warsztaty dla Młodzieży III klasy Gimnazjum dot. ,,Bilansu kompetencji – odkrywanie własnych umiejętności, możliwości, predyspozycji, zainteresowań”. Warsztaty zostały przeprowadzone przez doradcę zawodowego z Młodzieżowego Centrum Kariery w Gorzycach.

10.12.2014

Wycieczka mikołajkowa

  
      W sobotę 6 grudnia uczniowie klasy IV, V, VI Szkoły Podstawowej oraz młodzież gimnazjalna naszej szkoły pod opieką nauczycieli i rodziców udali się na wycieczkę mikołajkową do Rzeszowa. W tym dniu Galeria Rzeszów zamieniła się w Kino Pełne Dzieci! Celem wyjazdu była integracja dzieci, wzmocnienie więzi koleżeńskiej, a przede wszystkim wdrażanie do kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz kształcenie umiejętności zagospodarowania czasu wolnego. Młodsi uczniowie obejrzeli w kinie Helios film pt. „Uwolnić Mikołaja”, zaś młodzież „Dzień dobry, kocham Cię!”

07.12.2014

Biwak Harcerski

Jeden Świat jedno przyrzeczenie
Jedna prawda, którą zna każdy z nas
Jeden czas, jedno wydarzenie
Jeden uśmiech, który żyje sto lat…

03.12.2014

Świąteczna Zbiórka Żywności

      Każdego roku podczas weekendu przypadającego zazwyczaj na przełomie listopada i grudnia w wybranych sklepach w całej Polsce zbierana jest żywność. W dniach 28 – 29 listopada 2014r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej świątecznej zbiórce żywności zorganizowanej przez Tarnobrzeski Bank Żywności.
Przy specjalnie oznakowanych koszach dyżurujący wolontariusze, informowali klientów o idei akcji, zachęcając do kupienia choćby jednego produktu spożywczego więcej i podarowania go uczniom z naszej szkoły, znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej.
Podczas tegorocznej akcji zbierania żywności nasi wolontariusze kwestowali w marketach: Biedronka, Frac i Kaufland. Łącznie zebrali 224,85 kg. żywności. W większości były to produkty tj. mąka, cukier, olej, makaron oraz słodycze.
      Z zebranych produktów Szkolny Klub Wolontariusza przygotuje paczki, które zostają przekazane przed świętami Bożego Narodzenia osobom najbardziej potrzebującym.

02.12.2014

Dyskoteka andrzejkowa

Jest taka noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb.

01.12.2014

Spotkania z leśniczym

    26 listopada odwiedził nas niezwykły gość – Pan leśniczy Remigiusz Adamczyk, przedstawiciel Nadleśnictwa Nowa Dęba. Przybliżył najmłodszym dzieciom z klas Ia, Ib oraz II Szkoły Podstawowej, informacje na temat: pracy leśniczego, korzyści jakie daje człowiekowi las, a także zachowania bezpieczeństwa podczas pobytu w lesie, ze wskazaniem zasad postępowania w przypadku spotkania z dzikimi zwierzętami.
Podczas spotkania, dzieci miały okazję zobaczyć przywiezione przez leśniczego eksponaty leśne – m.in. poroże łosia, sarny oraz kły dzika. Pan leśniczy zadawał naszym uczniom wiele pytań, z którymi świetnie sobie poradzili. W nagrodę pan leśniczy pozostawił uczniom plakat propagujący ochronę lasu oraz ulotki. Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły naszemu gościowi własnoręcznie wykonane prace plastyczno – techniczne. Nie zabrakło także wspólnego pamiątkowego zdjęcia.
      Dzień ten stał się doskonałą okazją do promowania proekologicznych zachowań dzieci, zasad dbania o środowisko naturalne i kształtowania prawidłowych postaw wobec przyrody.

26.11.2008

Ogólnopolski konkurs "Pingwin"

W dniu 24.11.2014r.  uczniowie z klas VI, pierwszej i drugiej gimnazjum wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Pingwin” z języka angielskiego.

01.12.2014

"Swojskie jadło"

        Wzorem lat ubiegłych, również w bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły aktywnie włączają się w działalność charytatywną o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim na rzecz potrzebujących wsparcia i pomocy. Działalność ta odgrywa bardzo ważną rolę – uczy dzieci i młodzież wrażliwości na potrzeby innych, rozwija uczucie empatii, kształtuje pozytywną postawę wobec potrzebujących.
       W dniach 25 – 27. 11. 2014 r. , już po raz trzeci odbył się w naszej szkole kiermasz „Swojskie jadło”. Organizatorami kiermaszu było Szkolne Koło Polskiego Czerwonego Krzyża. Uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły mieli okazję za niewysoką cenę skosztować smacznych potraw. W ofercie sprzedaży były między innymi: pyszne kanapki, ciasta, owocowe koreczki, swojski chleb, smalec i paszteciki przygotowane przez uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem, a swoją postawą i zaangażowaniem uczniowie udowodnili po raz kolejny, że nie jest im obojętny los potrzebujących pomocy.
Dochód z kiermaszu został przeznaczony na wspomożenie akcji PCK „Godne dzieciństwo”.
        Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie kiermaszu serdecznie dziękujemy.

                                                                          Opiekunowie SK PCK:
                                                                                          p. Mariola Sawa, p.Teresa Furtak

24.11.2014

Wycieczka do Rzeszowa

        W piątkowe popołudnie, 21 listopada 2014 roku grupa uczniów gimnazjum wraz z opiekunami: panią Teresa Panek i panią Jolantą Walską wyjechała do Rzeszowa na premierę najnowszej części serii Igrzysk śmierci – „Kosogłos” część 1. Rok po premierze „W pierścieniu ognia” nie mogliśmy się doczekać dalszych przygód Katniss, zwłaszcza, że druga część o grze na śmierć i życie zakończyła się emocjonującym cliffhangerem. Na nowy obraz Francisa Lawrence’a – jako miłośnicy serii – jechaliśmy ze sporymi oczekiwaniami i nieodpartą chęcią poznania dalszego ciągu filmowej historii.
       Lampy zgasły, ludzie ucichli i rozbrzmiał głos Katniss (Jennifer Lawcence). Napięcie było budowane stopniowo, a całość dopiero przygotowywała nas na to, co ma nadejść. Nie można również zapomnieć o niezwykłej muzyce, która idealnie komponowała się z historią. Pojawiły się takie piosenki, których najchętniej nie przestałoby się słuchać, a które wywołały w nas wiele emocji. Aktorzy świetnie odegrali swoje role. Tak jak poprzednie części, tak i „Kosogłos” to historia kładąca duży nacisk na więź rodziną, przyjaźń i zaufanie. Nadal zwyciężał spryt i samodzielne podejmowanie decyzji, a nie siła mięśni i przewaga liczebna.
         Film skończył się dziwnie szybko, ale na długo pozostanie w naszej pamięci. Wzbudził wiele pozytywnych emocji o czym świadczyły uśmiechy i komentarze po zakończonej premierze. W drodze powrotnej z kina trwały burzliwe dyskusje, ekranizacja nakłonił każdego do myślenia.

17.11.2014

Jak we wszystkim, tak i w sporcie młodzi ludzie potrzebują dobrych wzorców.

        W sobotę 15 listopada 2014 roku uczniowie naszej szkoly wyjechali do Rzeszowa na mecz piłki siatkowej. Opiekunami byli – p.Jolanta Walska, p.Teresa Panek i p.Jarosław Chmielowiec. Celem wyjazdu było propagowanie dyscypliny sportowej, jaką jest siatkówka oraz odpowiedniego zachowania się poprzez kulturalny doping.
      Podczas meczu uczestnicy wyjazdu zobaczyli piłkę siatkową w najlepszym wydaniu, albowiem spotkały się drużyny: Asseco Resovia – Transfer Bydgoszcz. Bardzo dobrze zaprezentował się Jochen Schops, zachwycał, jak zawsze mistrz świata Piotr Nowakowski, zaś z przeciwnej drużyny pochwały zyskał Konstantin Cupković. Oczywiście wygrał nasz faworyt, czyli Asseco Resovia 3:0. Po emocjonującym meczu uczniowie zrobili pamiątkowe zdjęcia z siatkarzami,  a niektórym udało się nawet uzyskać ich autografy.

18.11.2014

Wyniki konkursu:)

Są już wyniki międzyszkolnego konkursu plastycznego
pt. „Moja wyprawa do lasu lub parku”

14.11.2014

" Nie ma sprawy ważniejszej niż Polska"

W dniu 12 listopada 2014 r. w Zespole Szkół w Stalach odbyła się akademia z okazji 96. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość rozpoczęto od wspólnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Następnie rozpoczęła się cześć artystyczna, podczas której uczniowie klasy Ia i Ib gimnazjum oraz harcerze ZHP recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne. Myślą przewodnią uroczystości było hasło ,,Nie ma sprawy ważniejszej niż Polska’’ – W. Witosa.

10.11.2014

Pasowanie uczniów klasy Ia i Ib

        Dnia 05.11.2014r. w Wiejskim Domu Kultury w Stalach odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów z klasy I „a” i klasy I „b” Szkoły Podstawowej.
        Do tej uroczystości dzieci przygotowywały się od pierwszych dni nauki szkolnej pod czujnym okiem swoich wychowawczyń- pani Marioli Sawy i pani Kazimiery Barnaś. Zapoznały się ze swoimi prawami i obowiązkami, poznały szkolne życie, reguły zachowania w klasie i w szkole.
        W odświętnie udekorowanej sali zebrali się zaproszeni goście: wójt Gminy Grębów pan Kazimierz Skóra, sołtys wsi Stale pan Franciszek Wójcik, dyrektor szkoły pan Zdzisław Duma, wicedyrektor szkoły pani Zofia Janeczko, rodzice pierwszoklasistów oraz uczniowie kl.II i kl.III wraz z wychowawcami: panią Elżbietą Urbaniak i panem Jarosławem Chmielowcem.
        Uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego. Kolejnym punktem uroczystości był występ artystyczny przygotowany przez uczniów klas pierwszych i wychowawczynie. Pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Po części artystycznej nastąpiła część oficjalna. Przy fladze Polski uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie. Zobowiązali się być dobrymi uczniami, Polakami i i godnie reprezentować swoją szkołę. Następnie aktu pasowania na ucznia symbolicznym ołówkiem dokonał dyrektor szkoły pan Zdzisław Duma, zaś pani wicedyrektor Zofia Janeczko wręczyła pamiątkowe dyplomy. Ponadto uczniowie zostali obdarowani rożkami obfitości wypełnionymi słodyczami, przygotowanymi przez Radę Rodziców. W dalszej części uroczystości każdy pierwszoklasita złożył odcisk palca na pamiątkowym akcie pasowania na ucznia. Na zakończenie głos zabrali:  dyrektor szkoły pan Zdzisław Duma, wójt Gminy Grębów pan Kazimierz Skóra oraz sołtys wsi Stale pan Franciszek Wójcik.
       Po uroczystości był czas na wspólne fotografie oraz słodki poczęstunek.
      Z pewnością ten dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów klas pierwszych, ich rodziców i wychowawczyń.

07.11.2014

Wycieczka do Fabryki Ozdób Choinkowych

          W dniu 30.11.2014r.  uczniowie kl. I „a” i kl. I „b” SP wraz z wychowawcami- panią Mariolą Sawą i panią Kazimierą Barnaś oraz rodzicami uczestniczyli w wycieczce  do Fabryki Ozdób Choinkowych w Nowej Dębie. Celem wycieczki było poznanie procesu wytwarzania i ozdabiania ozdób choinkowych.
Po fabryce oprowadzał nas przewodnik, który opowiedział uczniom o najnowszych i najmodniejszych wzorach bombek. Takiej ilości i różnorodności szklanych ozdób nie widzieliśmy jeszcze nigdy. Ich przepiękna kolorystyka, wzory i różnorodność form powodowały, że nie można było oderwać oczu od tych świątecznych arcydzieł.Następnie poznaliśmy kolejne etapy procesu powstawania bombek. Mieliśmy okazję zobaczyć, jak plastycznym materiałem jest szkło. Na naszych oczach ze szklanej rurki, ogrzanej palnikiem, zostały uformowane bombki o różnych kształtach: kuli, serca i spiralki. Obejrzeliśmy również wystawę choinek bożonarodzeniowych z różnych krajów.
W dalszej części wycieczki odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których dzieci ozdabiały bombki według własnego pomysłu. Ostatnim punktem naszego pobytu w fabryce był zakup bombek w zakładowym sklepiku. Z bogatej oferty każdy mógł wybrać coś dla siebie i bliskich. Na pamiątkę wszyscy uczestnicy wycieczki otrzymali bombkę ze swoim imieniem oraz własnoręcznie wykonaną podczas warsztatów.
       Pobyt w fabryce był dla nas prawdziwą przyjemnością. Fantastyczne bombki- bajkowe postaci, owady, pojazdy itp., wprowadziły wszystkich uczestników wycieczki w magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia. Do szkoły  wróciliśmy zachwyceni tym, co  zobaczyliśmy. Taką wycieczkę polecamy innym klasom.

04.11.2014

Program "Mały Mistrz"


"Ruch jest w stanie zastąpić prawie każdy lek, ale wszystkie leki razem wzięte nie zastąpią ruchu"

07.11.2014

XV Edycja turnieju o Puchar Tymbarku

     Sport, a konkretnie piłka nożna jest bardzo atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu i doskonałym sposobem na aktywność ruchową młodego człowieka. Praca jaką wkładają zawodnicy na treningach powinna być uwieńczona udziałem w turnieju, dlatego nasza szkoła już od pięciu lat uczestniczy w ogólnopolskim turnieju piłki nożnej o Puchar Tymbarku pn. „Z podwórka na stadion”, którego celem jest budowanie kadry narodowej już od najmłodszych lat.

03.11.2014

Święto Zmarłych

 W miniony czwartek 30 października przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pod opieką p. Ireny Zych oraz Joanny Pitak udali się na cmentarz w Stalach w celu uczczenia pamięci poległych żołnierzy z czasu II wojny światowej.

02.11.2014

Biegi przełajowe w Krawcach

Dnia 8.10.2014r odbyły się Powiatowe zawody w biegach przełajowym w Krawcach.

Uczniowie z nauczycielami podczas zbiórki żywności.
Uczniowie z nauczycielami podczas zbiórki żywności.
23.10.2014

Zbiórka żywności

W dniach 3-4.X.2014r. nasi wolontariusze z SKW uczestniczyli w zbiórce Żywności Danone ”Podziel się posiłkiem”. Podczas akcji zebrano 158,5kg artykułów spożywczych. Zebrane podczas zbiórki produkty przekazane zostaną przed Bożym Narodzeniem w formie paczek świątecznych, uczniom z naszej szkoły będących w trudnej sytuacji materialnej.

Klasa III SP
Klasa III SP
21.10.2014

„Rowerem po wiedzę”

Klasa III Szkoły Podstawowej wraz z wychowawcą p. Jarosławem Chmielowcem skorzystała z zaproszenia Nadleśnictwa Nowa Dęba do udziału w szeroko pojętej edukacji leśnej, organizując w dniu 9 października 2014 roku wycieczkę rowerową.

04.10.2014

Wycieczka do Rzeszowa

     W środę 1 października klasa II i III gimnazjum wraz z nauczycielami p. Teresą Panek, p. Jolantą Walską oraz p. Anetą Paterek wyruszyli do Rzeszowa, aby uczestniczyć w oficjlnej prezentacji siatkarskiej drużyny Asseco Resovia przed nowym sezonem 2014/2015.

02.10.2014

Dyskoteka integracyjna

W środę 23 września w naszej szkole, odbyła się integracyjna dyskoteka szkolna dla przedszkolaków,  uczniów gimnazjum oraz szkoły podstawowej. Nie zabrakło też naszych zaprzyjaźnionych koleżanek i kolegów z sąsiedniej miejscowości Żupawa. Przybyli na dyskotekę wraz z nauczycielami. Zainteresowanie imprezą było bardzo duże.

Uczestnicy Turnieju z opiekunami
Uczestnicy Turnieju z opiekunami
23.09.2014

Turniej Piłkarski o Puchar Donalda Tuska

Dnia 20 września 2014r. na naszym orliku odbył się Turniej o Puchar Donalda Tuska. W tym turnieju obowiązywały dwie kategorie, pierwsza kat. klasy IV-V oraz druga VI SP- Igim. Z I gim wzięło udział dwie drużyny pod pseudonimem „ Perły” i „Mieszańce”

19.09.2014

V Sesja Młodzieżowej Rady Gminy z udziałem naszych uczniów.

Dnia 18 września 2014 r. odbyła się V Sesja Młodzieżowej Rady Gminy Grębów. Spotkanie miało charakter podsumowujący działalność Rady za okres dwuletniej kadencji. W spokaniu uczestniczyli przedstawiciele naszego gimnazjum z p. dyrektorem Zdzisławem Dumą i p. Anetą Paterek.

Klasa IV z opiekunem
Klasa IV z opiekunem
20.09.2014

Sprzątnie świata 2014

Już po raz 21 ruszyła największa ekologiczna akcja „SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2014”

15.09.2014

Klasa II w stadnine koni :)

8 września 2014r. uczniowie klasy drugiej Szkoły Podstawowej wraz z wychowawczynią Elżbietą Urbaniak oraz grupą Rodziców, odwiedzili stadninę koni prowadzoną przez stowarzyszenie Esteka w Tarnobrzegu, gdzie po raz pierwszy mogli zobaczyć świat z wysokości końskiego grzbietu.

Klasa V
Klasa V
15.09.2014

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/15 w Zespole Szkół w Stalach

Po dwumiesięcznej, wakacyjnej przerwie, 1 września 2014 roku w Zespole Szkół w Stalach ponownie spotkała się brać uczniowska naszej placówki – uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum a także duża grupa przedszkolaków. Inaugurację roku szkolnego poprzedziła uroczysta msza święta w kościele parafialnym p.w. św. Teresy z Avila, którą koncelebrował ks. wikary Andrzej Gola.