Aktualności


Nasi najlepsi w roku szkolnym 2015/2016

 SZKOŁA PODSTAWOWA

 

Kl. IV

Bednarz Kinga – 5,0

D’Ascenzo Diana – 5,0

Bałutowska Estera – 4,82

 

Kl. V

Wolan Kinga – 4,90

Dąbek Kamil – 4,81

Paździora Zuzanna – 4,81

 

Kl. VI

Janeczko Martyna – 5,18

Paź Jakub – 5,0

Żak Natalia – 5,0

Kozak Kacper – 4,81

Sobolewska Monika – 4,81

 

GIMNAZJUM

 

Kl. I GIM

Walski Wiktor – 5,25

Paź Sebastian – 4,75

 

Kl. II a GIM

Furman Klaudia – 5,0

 

Kl. II b GIM

Duma Adrian – 4,79

 

Kl. III GIM

Kos Justyna – 5,38

Kozdęba Maksymilian – 5,25

Dąbek Piotr – 5,06

Paź Agnieszka – 5,06

Wilk Agata – 4,88

„Młody Obywatel na sportowo” – projekt społeczny

 Młody Obywatel to ogólnopolski program, którego celem jest promowanie wiedzy na temat społeczności lokalnej oraz pokazanie sposobów, dzięki którym młodzi ludzie mogą aktywnie działać w swoim najbliższym otoczeniu. Tematyka programu dotyczy szeroko pojętej aktywności fizycznej.

Akcja CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

„W zamkniętych książkach zamknięte serca,
Bajki zamknięte na "nie mam czasu".
Samotny cesarz, uśpiony słowik,
I krasnoludki, i Łasuch.
Nieczynny komiks - chrapie Matołek
Śpiąca królewna dawno zaspała,
Rdzewieje w ciszy Lokomotywa
I Ptasie Radio nie działa.
Kto ich obudzi, kto uratuje?
- Każdy, kto książkę zacznie czytać.
Oni czekają, chcą wyjść do dzieci,
Nie chcą już dłużej kurzem oddychać…”

Wycieczka rowerowa klasy trzeciej

 W dniu 22 czerwca 2016 roku odbyła się wycieczka rowerowa uczniów klasy trzeciej SP do Leśniczówki Buda Stalowska. Wyjazd nastąpił o godz. 9.00 rano z przystanku szkolnego. Uczestniczy wyprawy przejechali przez poboczne uliczki Stalów i Siedliska, do Budy Stalowskiej. Na miejscu, strudzonych rowerzystów przywitał pan leśniczy Remigiusz Adamczyk. Wkrótce wszyscy znaleźliśmy się na ścieżce edukacyjnej „Berówka”.

Klasa trzecia SP zdobywa góry

 Tatry, to jedne z najpiękniejszych polskich gór. Pełne magii i legend. W dniach 16 – 17 czerwca 2016 r. ten niezwykły podhalański region, odwiedzili uczniowie klasy trzeciej Szkoły Podstawowej.

Wyniki fizycznego konkursu „ALBUS” - 2016

 Miło nam poinformować, że

XXXI FESTIWAL PIOSENKI EKOLOGICZNEJ- 15 czerwca 2016 r.

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wystąpili na deskach Tarnobrzeskiego Domu Kultury, aby zaprezentować swoje umiejętności muzyczne w konkursie pod hasłem:

Występy naszych uczniów na pikniku w Grębowie

    Dn.05.06.2016r w podczas rodzinnego pikniku w Grębowie  uczniowie naszej szkoły w składzie

Święto Rodziny w naszej szkole

   Z okazji Święta Rodziny, w niedzielę 5 czerwca 2016 roku, odbył się „Piknik Rodzinny” zorganizowany przez Zespół Szkół w Stalach.
Spotkanie otworzyła pani wicedyrektor szkoły Zofia Janeczko, która serdecznie powitała zaproszonych gości: wójta gminy Grębów Kazimierza Skórę, zastępcę wójta gminy Grębów Roberta Pędziwiatra, przewodniczącego rady gminy Grębów Jerzego Drewniaka, proboszcza parafii Stale ks. Jerzego Bisztygę, sołtysa wsi Stale i jednocześnie radnego gminy Grębów Franciszka Wójcika, prezesa OSP w Stalach Grzegorza Kozaka oraz wszystkich zgromadzonych, którym dedykowana była ta uroczystość. Pani wicedyrektor podkreśliła znaczenie wszystkich członków rodziny w tworzeniu warunków do pełnego i zgodnego rozwoju, we wzajemnym zrozumieniu i poszanowaniu.

Wycieczka do Zakopanego 2-3 czerwca

W dniu 2 czerwca br. wczesnym rankiem 33 uczniów klas: IV, V i VI ze Szkoły Podstawowej w Stalach wyjechało na długo wyczekiwaną wycieczkę szkolną do Zakopanego.
Spotkanie z przewodnikiem p. Katarzyną Ceklarz odbyło się w Rabce. Pierwszym punktem na naszej mapie wycieczkowej była skocznia narciarska w Zakopanem nazwana imieniem narciarza Stanisława Marusarza, usytuowana na północnym stoku góry Krokiew w Tatrach Zachodnich. Jest największą skocznią narciarską w Polsce. Jej punkt konstrukcyjny jest usytuowany na 120 metrze.

Zielona Szkoła-Władysławowo

      W dniach 30 V – 03 VI uczniowie kl. I, IIa, IIb, III gimnazjum i VI szkoły podstawowej pod opieką nauczycieli: Teresy Panek, Anny Calik, Heleny Kulik, Bożeny Łakomej oraz Jolanty Walskiej wyjechali na pięciodniowa „Zieloną szkołę” do Władysławowa. Po dotarciu na miejsce, zakwaterowaniu udaliśmy się na Półwysep Helski. W miejscowości Hel odwiedziliśmy fokarium, stację morską oraz weszliśmy na latarnie morską, skąd podziwialiśmy widoki na Półwysep Helski, morze i Zatokę Pucką. Po długim spacerze Cyplem Helskim mogliśmy dotknąć krańca polskiej ziemi.

Klasa IIa SP w Parku Linowym

         W piękny, słoneczny dzień 01 czerwca 2016r. uczniowie klasy II „a” Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół w Stalach wraz z wychowawczynią p. Mariolą Sawą i opiekunami udali się na wycieczkę do Parku Linowego w Rzeszowie i Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Dzięki dofinansowaniu Gminnej Komisji  Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Grębowie oraz osobistemu wsparciu Pana Wójta Kazimierza Skóry koszt tej wycieczki był znacznie niższy.

Wycieczka rowerowa z okazji Dnia Dziecka

   Sport jest jedną z podstawowych aktywności życiowych człowieka, która może zapobiec jego fizycznej i psychicznej degradacji. Zajęcia sportowe mają korzystny wpływ na wszechstronny rozwój organizmu młodego człowieka. Ludzie ćwiczący mają zdecydowaną przewagę nad nie ćwiczącymi.

"Trzymaj formę"

      24 maja 2016 r. odbyła się w naszej szkole impreza dotycząca realizacji programu „Trzymaj Formę”. Celem programu jest edukacja w zakresie kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety.

Ognisko integracyjne

              W odpowiedzi na zaproszenie Dyrekcji Zespołu Szkół w Stalach 24 maja do naszej placówki przybyli uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej w Żupawie wraz z wychowawcą panem Waldemarem Włodarczakiem. Przyszli gimnazjaliści zwiedzili najpierw cały budynek szkolny, a następnie uczestniczyli w akademii pt. „Trzymaj formę”.
         

Święta majowe

        12 maja 2016 roku na długo pozostanie w naszej pamięci, jako że panował w nim od samego rana, podniosły, patriotyczny nastrój.

Projekt edukacyjny

 Nauka języka niemieckiego to nie tylko gramatyka i słownictwo, ale także poszerzanie wiedzy na temat krajów niemieckojęzycznych. Dlatego też uczniowie klasy III gimnazjum w składzie: Izabela Lasota, Klaudia Wilk, Paulina Kondeusz, Agata Wilk, Katarzyna Dul, Sylwia Zioło, Wiktoria Janeczko, Marlena Stefańska, Maksymilian Kozdęba oraz Mateusz Szalka przedstawili 19.05.2016 r. swój projekt gimnazjalny pt.: „ Berühmte Personen aus den deutschsprachigen Ländern – znane postaci obszaru niemieckojęzycznego”. Zaprezentowane zostały sylwetki znanych osób pochodzących z Niemiec, Austrii i Szwajcarii.

Zwycięstwo w mini piłkę siatkową

 5 maja 2016r. w miejscowości Żupawa odbyły się zawody w mini piłkę siatkową dla Szkoły Podstawowej. Szkoła ta zorganizowała zawody połączone z akcją charytatywną zbiórki artykułów szkolnych i papierniczych dla Domów dla Dzieci i Młodzieży w Łoniowie. Uczniowie klasy VI wzięli udział w zawodach w składnie: Martyna Janeczko, Dariusz Duma, Konrad Perłowski, Patryk Wiącek. Nasi uczniowie zwyciężyli zawody zajmując tym samym pierwsze miejsce Gratulujemy!

Lekcja fizyki na Politechnice Rzeszowskiej

 W piątkowe popołudnie 6 maja niecodzienną lekcję fizyki przeżyli gimnazjaliści naszej szkoły biorąc udział w wycieczce edukacyjnej do Rzeszowa pod opieką pani Teresy Panek oraz pani Jolanty Walskiej. Program wycieczki obejmował dwugodzinne pokazy z fizyki zorganizowane przez Politechnikę Rzeszowską oraz UMCS w Lublinie. W programie podejmowane były zagadnienia z termodynamiki, przemian energii, promieniowania słonecznego i prądu elektrycznego.

I miejsce -"Młodzież zapobiega pożarom"

 W dniu 29 kwietnia w Gorzycach odbył się kolejny etap konkursu "Młodzież zapobiega pożarom". Na szczeblu powiatowym Gminę Grębów reprezentowali uczniowie naszej szkoły:

ZAPISY DO PRZEDSZKOLA

    Dyrektor Zespołu Szkół w Stalach informuje,

Trzecioklasiści witają wiosnę!

          Dawniej wierzono, że utopienie lub spalenie marzanny – symbolu zimy – przyśpieszy nadejście wiosny. Słomianą kukłę owijano białym płótnem, zdobiono wstążkami. Tak wystrojoną wynoszono poza granice wsi, podpalano
i wrzucano do wody.

Wygrana w turnieju BRD - etap gminny

      W dniu 21 marca br. na terenie Szkoły Podstawowej w Żupawie odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Turniej ten organizowany jest przez Polski Związek Motorowy oraz Komendę Główną Policji, Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego.

Powiatowe zawody w piłce siatkowej dziewcząt

 W dniu 18 marca br. w Nowej Dębie odbyły się powiatowe zawody w piłce siatkowej dziewcząt (Gimnazjada).  Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta w składzie: Izabela Lasota, Izabela Dąbek, Wiktoria Janeczko, Angelika Rozmus (klasa III), Zuzanna Ordon, Natalia Drożdż, Klaudia Furman (klasa II) i Oliwia Pruś (klasa I).

Sukces naszych chłopców!

 W naszej szkole dnia 17 marca 2016r. zostały zorganizowane Powiatowe zawody sportowe w piłkę siatkową kat. chłopców. Nasza szkołę reprezentowali: Mateusz Myszka, Damian Leptacz, Karol Krzemiński, Michał Kos, Maksymilian Kozdęba, Mateusz Szalka kl. III gim oraz Mateusz Perłowski kl.IIgim.

Turniej Coca Cola Cup 2016

 15 marca 2016 r. piłkarska reprezentacja naszego gimnazjum wzięła udział w I etapie ogólnopolskiego 18 Turnieju Piłkarskiego Coca Cola Cup 2016,  którego ambasadorami są Robert Lewandowski i Robert Korzeniowski. Turniej ten został zorganizowany i rozegrany w Nowej Dębie na Sali gimnastycznej. W turnieju wzięło udział 6 drużyn.

Palma wielkanocna

      Przedszkole już po raz kolejny wzięło udział w obchodach Niedzieli Palmowej organizowanym przez Gminne Centrum Kultury w Grębowie. Wraz z delegacją w składzie: Zuzia S. z rodzicami i Ola D. z mamą w korowodzie przeszliśmy pod Kościół w Grębowie, gdzie rozpoczęła się Msza Święta.

Kiermasz wielkanocny

 W Niedzielę Palmową, dn. 20. 03. 2016 r. odbył się „Kiermasz wielkanocny” przed kościołem w Stalach i Żupawie, na którym można było kupić palmy, stroiki oraz inne przedmioty związane z symboliką Świąt Wielkanocnych.

Rejonowa Gimnazjada w tenisie stołowym – gry drużynowe

W dniu 15.03.2016 roku w Hali MOSIR w Rudniku nad Sanem odbył się Ćwierćfinał Wojewódzkiej Gimnazjady wDrużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt. Zawody te były eliminacją do Półfinałów Wojewódzkiej Gimnazjady. W imprezie wzięło udział 8 drużyn z powiatów: niżańskiego, stalowowolskiego, tarnobrzeskiego i m. Tarnobrzeg. Po dwie najlepsze drużyny z eliminacji powiatowych. Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt, która zajęła V miejsce. Dziewczęta rywalizowały z uczennicami z Ulanowa, Tarnobrzega i Harasiuk.

Wycieczka na mecz koszykówki

 12 marca 2016r. w sobotnie popołudnie uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w meczu Tauron Basket Ligi w Tarnobrzegu. Siarka Tarnobrzeg stoczyła pojedynek z Polskim Cukrem Toruń.

Wielkanocna Zbiórka Żywności

          Tegoroczna Wielkanocna Zbiórka Żywności odbyła się w dniu 11 marca. Wzięło w niej udział 21 wolontariuszy, którzy pod opieką nauczycieli, zachęcali klientów tarnobrzeskich marketów, do zakupienia kilku produktów więcej i wrzucenia ich do specjalnie oznakowanych koszy.

17.03.2016

Wielkanoc 2016

     Do świątecznej dekoracji na korytarzu szkolnym (I piętro) zostało użyte kilkaset kwiatów (krokusy) wykonanych z krepiny i ustawionych obok siebie na jaju wielkości 1 m. W dekoracji znalazły się również kury i pisanki różnej wielkości osadzonych na pikach w żywej zielonej trawie, płotek i gniazdo kurze z jajami, a na wierzbie wiszące w kolorze różu i zieleni przepiórcze jaja a kolorowa organza zamknęła pomysł dekoracji, który wykonała nauczycielka Przedszkola Beata Kułaga.

15.03.2016

Zajęcia kółka plastycznego

    Twórczość plastyczna jest jedną z ważniejszych form działalności dziecka. Jest źródłem radości, dobrej zabawy, zaangażowania i podstawową formą uczenia się. Poprzez swoje prace dziecko przekazuje nam swoje własne, indywidualne spojrzenie na świat.

01.03.2016

Zbiórka makulatury

Możesz zmieniać świat w prosty sposób, już dziś.

01.03.2016

Wyniki konkursu fotograficznego LOP

Zostały ogłoszone wyniki międzyszkolnego konkursu fotograficznego

24.02.2016

Poczta walentynkowa

14 luty to  wyjątkowy dzień dla wielu ludzi.

21.02.2016

Siatkarskie emocje na Podpromiu

    W sobotnie popołudnie - 20 lutego miłośnicy siatkówki z naszej szkoły pod opieką p. Teresy Panek i p. Jolanty Walskiej wybrali się do Rzeszowa na mecz siatkówki: Asseco Resovia Rzeszów – Łuczniczka Bydgoszcz. 

Podsumowanie akcji Góra Grosza

W tym roku podobnie jak w poprzednim nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza 2015". Celem akcji „ Góra Grosza” było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenie takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego.
Uczniowie naszej szkoły nie pozostali obojętni na los małych dzieci oraz swoich rówieśników i chętnie włączyli się do tej szlachetnej akcji. Akcja ta pozwoliła uświadomić uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.
Po zakończeniu „ Góry Grosza” Samorząd Uczniowski dokonał ważenia oraz podliczenia wszystkich zebranych monet. Uczniowie naszej szkoły zebrali w sumie 14,5 kg monet, co dało w przeliczeniu 271,72 zł. Pieniądze te zostały przesłane na adres organizatora akcji, tj. „ Towarzystwa Nasz Dom”.
Opiekunowie Samorządu dziękują wszystkim uczniom i przedszkolakom za udział i ogromne zaangażowanie w akcję „Góra Grosza”.

20.02.2016

Walentynkowe Impresje

W niedzielę 14 lutego br. w Gminnym Centrum Kultury
w Grębowie odbyły się ,,Walentynkowe impresje”.
Na scenie młodzi artyści zaprezentowali swoje talenty wokalne i taneczne. Wśród nich były uczennice naszej szkoły: Aleksandra i Natalia Duma. Wykonały one dwa tańce z grupą Elektra prowadzoną przez p.Sylwię Nieradkę. Natalia zaśpiewała także piosenkę pt:. Myśl o Tobie przygotowaną pod okiem pana Piotra Jajko.

09.02.2016

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu


      W dniu28 stycznia w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka.
       Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tym szczególnym dniu dzieci z przedszkola  pamiętały o swoich Babciach i Dziadkach i wspólnie ze swoimi paniami przygotowały dla nich przedstawienie.

09.02.2016

Gminne Zawody w Tenisa Stołowego

W dniu 29.01.2016r. w naszej szkole odbyły się gminne zawody w tenisa stołowego zorganizowane przez nauczyciela wychowania fizycznego Panią Sylwię Kułaga.Współczesny tenis stołowy jest bardzo szybką grą wymagającą od zawodników niezwykle energicznych ruchów i reakcji. Rozgrywka polega przede wszystkim na szybkości irotacji nadawanej piłce, by sprawić przeciwnikowi jak najwięcej trudności przy jej odbiorze.
Reprezentantami naszej szkoły byli uczniowie klasy VI szkoły podstawowej Martyna Janeczko, Aleksandra Sobolewska, Konrad Perłowski, Patryk Wiącek. Rywalizowali oni z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Żupawie i ze Szkoły Podstawowej w Zabrniu. Rozgrywki były przeprowadzone systemem „każdy z każdym”. Rywalizacja między uczestnikami była bardzo zacięta. Dziewczęta z naszej szkoły zajęły I miejsce natomiast chłopcy II miejsce co spowodowało zakwalifikowanie się do kolejnego etapu. Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy powodzenia na zawodach powiatowych.

31.01.2016

Dyskoteka karnawałowa

        Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Jest to atrakcja bardzo lubiana przez dzieci i długo wyczekiwana.
      W dniu 28.01.2016 r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka karnawałowa. Przedszkolaki oraz uczniowie klas najmłodszych przebrane były za bohaterów znanych bajek. Wróżki, księżniczki, piraci, rycerze, żołnierze i wiele innych postaci. Główną atrakcją imprezy był wybór króla i królowej balu na każdym etapie edukacyjnym. Król i królowa musieli wyróżniać się nie tylko pięknym strojem ale również gracją, wyczuciem rytmu i wspaniałym tańcem. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową.

Bal Seniora 2016

Tradycją w naszej gminie jest, że wraz z nadejściem nowego roku we wszystkich wsiach odbywają się spotkania władz samorządowych z najstarszymi mieszkańcami. poszczególnych miejscowości.
W Stalach spotkanie to, odbyło się 7 lutego na Sali Gimnastycznej naszej szkoły .
Mieszkańcy mogli posłuchać występów : zespołu Jagoda z Zabrnia oraz Koniczyny ze Stalów-Siedliska. Wystąpił także miejscowy zespół Stalowianki. Przy dźwiękach kapeli, bawiono się do późnych godzin wieczornych. Spotkanie przebiegło w sympatycznej atmosferze pełnej doskonałej zabawy.

30.01.2016

Gminne zawody w piłkę siatkową

      W naszej szkole dnia 27.01.2016r odbyły się gminne zawody w piłkę siatkową. Do zawodów przystąpili chłopcy z klasy III gimnazjum w składzie drużyny: Mateusz Myszka, Damian Leptacz, Mateusz Szalka, Maksymilian Kozdęba, Karol Krzemiński, Michał Kos, Karol Bolek opiekunem oraz trenujących drużynę jest Pani Sylwia Kułaga. W rozgrywkach wzięli również udział uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Grębowie. Rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana.

26.02.2016

Zawody w tenisa stołowego

       22 stycznia 2016r. naszą szkołę na powiatowych zawodach w Tenisa Stołowego w Chmielowie reprezentowali uczniowie Natalia Drożdż z klasy II gimnazjum oraz Katarzyna Kozak, Michał Kos, Karol Bolek z klasy III gimnazjum. Rozgrywki były przeprowadzone systemem „każdy z każdym”. Nasi uczniowie rywalizowali z uczniami z Woli Rzeczyckiej oraz  Nowej Dęby Gimnazjum nr 1 i nr 2. Rywalizacja była bardzo zacięta i ciężka, ale to nie zniechęciło naszych uczniów i walczyli do samego końca.       

29.01.2016

Wyniki konkursu z geografii II stopnia - etap rejonowy

    12 grudnia 2015 roku odbył się konkurs z geografii II stopnia - etap rejonowy organizowany przez Podkarpackie Kuratorium Oświaty. Uczestniczyło w nim 164 uczniów.

29.01.2016

Wycieczka na lodowisko

Zima to świetny czas aby zacząć jeździć na łyżwach. Uczniowie naszej szkoły wiedzą o tym doskonale. Pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego
p. Ireny Zych i p. Sylwii Kułaga 20.01.16r. uczniowie szkoły podstawowej, a 25.01.16r. uczniowie gimnazjum mieli okazję bezpiecznie nauczyć się jeździć na łyżwach oraz doskonalić krok łyżwowy na lodowisku w Dębicy. Jazda na łyżwach jest jednym
z najpopularniejszych i stosunkowo łatwych sportów zimowych. Korzystnie wpływa na zdrowie, a technika jazdy rekreacyjnej nie jest trudna do opanowania.Jazda na łyżwach pozwala na spalenie dużej ilości kalorii oraz kształtowanie sylwetki. Angażuje niemal wszystkie mięśnie, podobnie jak bieganie czy aerobik, ale nie obciąża tak stawów.Oprócz aspektów zdrowotnych i kondycyjnych jazda na łyżwach jest doskonałym sposobem na miłe spędzenie czasu w gronie znajomych.Wycieczki na lodowisko cieszą się dużym zainteresowaniem w naszej szkole.

26.01.2016

"Każdy set to inny rozdział. To jest całe piękno siatkówki."

"Razem są tak wysocy jak dziesięciopiętrowy budynek, łącznie ważą tyle, co spory samochód, razem są też najlepsi na świecie!"

22.01.2016

Plebiscyt zakończony!

     Redakcja gazety codziennej „Nowiny” podała wyniki plebiscytu na najsympatyczniejszą klasę 1 województwa podkarpackiego.
    Jest nam niezmiernie miło poinformować wszystkich Państwa, że klasa 1 Zespołu Szkół w Stalach zajęła II miejsce w tym plebiscycie zdobywając 19884 głosy. To zasługa wielu życzliwych i zaangażowanych ludzi, których wsparcie czuliśmy każdego dnia. Dziś już wiemy, że dzieci pojadą w nagrodę na wycieczkę do ośrodka wypoczynkowego Siedlisko Janczary.

19.01.2016

Wyniki XXIII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego ,,Szopka Betlejemska w oczach dziecka”

W dniu 15 stycznia br. w Miejsko Gminnym Domu Kultury im.Franciszka Kotuli w Głogowie Młp. odbyło się spotkanie z laureatami wojewódzkiego konkursu plastycznego pod hasłem: „Szopka Betlejemska w oczach dziecka”.

12.01.2016

Przegląd Kolęd w Grębowie

W niedzielę 10 stycznia br. w Gminnym Centrum Kultury w Grębowie odbył się XXI Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek pod hasłem: "Śpiewajmy Kolędy i Pastorałki". W Przeglądzie wzieło udział ponad 80 uczniów ze szkół naszej gminy. Przedstawicielki naszej szkoły to: Karolina Giza, Estera Bałutowska, Kinga Bednarz i Aleksandra Duma – które zaprezentowały pastorałkę pt. „Hej, kolęda”. Uczennice gimnazjum: Izabela Lasota, Izabela Dąbek i Natalia Duma brawurowo wykonały pastorałkę: „A kto wie, czy za rogiem”. Wokalistki przygotowała Agnieszka Kędzia we współpracy z Jolantą Sałek – Dumą. Celem przeglądu było rozbudzanie talentów muzyczno - wokalnych oraz kultywowanie tradycji śpiewania najpiękniejszych utworów świątecznych.

Po zaprezentowaniu wszystkich wykonań Wójt Gminy Grębów pan Kazimierz Skóra oraz Dyrektor GCK pani Alicja Kubiak wręczyli słodkie upominki wszystkim występującym oraz podziękowania dla opiekunów.

28.12.2015

TRYPTYK BOŻONARODZENIOWY

      Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych dni w roku.

Warsztaty gimnazjalistów

W dniu 17 grudnia 2015r,. odbyły się warsztaty dla młodzieży klasy IIa IIb i III gimnazjum pt. ,,Wybieram szkołę, wybieram zawód”. Warsztaty zostały opracowane przez doradców zawodowych z Mobilnego Centrum Zawodowego w Tarnobrzegu.

16.12.2015

Ruch z sensem – gramy i pomagamy

    Młody Obywatel to ogólnopolski program, którego celem jest promowanie wiedzy na temat społeczności lokalnej oraz pokazanie sposobów, dzięki którym młodzi ludzie mogą aktywnie działać w swoim najbliższym otoczeniu. W minionych edycjach programu uczestniczyło ponad 850 szkół, niemal 1000 nauczycieli i około 9300 uczniów. Tytuł tegorocznej edycji brzmiał: „Młody Obywatel na sportowo”.

16.12.2015

Betlejemskie Światełko Pokoju 2015

    "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi."                             Św. Jan Paweł II

14.12.2015

Świąteczna Zbiórka Żywności

    Świąteczna Zbiórka Żywności odbyła się dn. 04. 12. 2015 r. a więc tuż przed okresem Świąt Bożego Narodzenia. Szkolny Klub Wolontariusza działający w naszej szkole stara się w tym czasie w szczególny sposób zadbać o potrzebujących. Akcja zbierania żywności w tarnobrzeskich marketach stanowi uzupełnienie całorocznej, regularnej pomocy, jakiej Szkolny Klub Wolontariusza udziela uczniom naszej szkoły, będącym w trudnej sytuacji materialnej.
  

11.12.2015

WF z Klasą

Uczniowie Szkoły Podstawowej w roku szkolnym 2015/2016 realizują program „WF z Klasą”. Zachęcam rodziców, nauczycieli i oczywiście uczniów do zaglądania na stronę szkolnego bloga pt. „Postaw na sport”, pod adresem: http://blogiceo.nq.pl/postawnasport/ Można tam przeczytać opisy ważnych wydarzeń sportowych w naszej szkole, lekcji w-f, ale także dokonywać komentarzy. Ostatnio naszego szkolnego bloga odwiedziła moderatorka III edycji programu p. Martyna Stawarz i pozostawiła taki komentarz:

10.12.2015

Dzień pluszowego misia

 „Miś ma w oczach szklane kulki, po to misiem jest,
żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz.
Miś ma uszy do targania, po to misiem jest,
żeby mieć coś do kochania i wytarcia łez.”

          Pluszowe misie są ulubieńcami wszystkich dzieci. Od wielu lat towarzyszą dzieciom na całym świecie. Są nieodzowną przytulanką przy zasypianiu, pocieszają, dodają otuchy w trudnych chwilach. Autorzy książek dla dzieci piszą o nich liczne opowiadania i wiersze.
         

07.12.2015

Mikołajki w Parku Rekreacji

     Nad Zalewem Janowskim, pośród lasów i powydmowej plaży, z dala od zgiełku ulicy powstał niezwykły park – Park Rekreacji Zoom Natury.

07.12.2015

Wycieczka „Mikołajkowa” do fabryki bombek

W sobotę, dn. 05. 12. 2015 r. odbyła się wycieczka klasy I SP do fabryki ozdób choinkowych, która mieści się w Nowej Dębie. Wychowawca klasy p. Jarosław Chmielowiec zorganizował tę wycieczkę we współpracy z rodzicami jako prezent „Mikołajkowy” dla swoich uczniów. Opiekunami wycieczki były panie: Sylwia Kułaga i Irena Zych.

07.12.2015

Święto Szkolnego Klubu Wolontariusza

 Dzień 5 grudnia został wyznaczony jako Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w 1985 r. przez Organizację Narodów Zjednoczonych w dowód uznania dla wielu ochotników, którzy swój czas i umiejętności poświęcają innym.
W sobotę, dn. 05. 12. 2015 r. swoje doroczne święto obchodził Szkolny Klub Wolontariusza, organizacja szkolna działająca pod opieką nauczycieli: p. Elżbiety Urbaniak, p. Martyny Szczytyńskiej, p. Jarosława Chmielowca.

Praca, którą wykonują wolontariusze, nauczyciele i ludzie dobrej woli, jest pracą świadczoną z potrzeby serca i jest bezcenna. Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to doskonała okazja, by uświadomić społeczeństwu wysiłek, jaki wkładają wolontariusze w niesienie pomocy innym, zarówno na poziomie lokalnym, jak i krajowym.
Początkowo słowo wolontariusz oznaczało osobę, która poświęca się służbie wojskowej. W XIX wieku zaczęły pojawiać się pierwsze organizacje charytatywne, skupione nie tylko na pomocy w miejscach działań wojennych, ale również w wymiarze lokalnym. Jednak dopiero w XX wieku wolontariat nabrał bardziej złożonego i zjednoczonego wymiaru. Dziś miliony ludzi dobrej woli czynnie uczestniczą w działaniach humanitarnych, pokojowych i charytatywnych, prowadzonych m.in. przez Czerwony Krzyż, Korpus Pokoju czy UNICEF. Dziś na terenie kraju istnieje sieć Centrów Wolontariatu, które pośredniczą między osobami szukającymi pomocy i gotowymi ją ofiarować.

                                                                                                                                                Opiekunowie SKW

30.11.2015

Pasowanie na ucznia

   Pasowanie na ucznia w naszej szkole to bardzo ważna uroczystość w szkolnym kalendarzu imprez.
24 listopada 2015 roku, 23 dzieci z klasy pierwszej, której wychowawcą jest p. Jarosław Chmielowiec, przyjęto do grona społeczności uczniowskiej.
W tym pięknym i wyjątkowym dniu dla uczniów i rodziców, uroczystość uświetnili swoją obecnością: przewodniczący Rady Gminy Grębów – p. Jerzy Drewniak, radny a zarazem sołtys wsi Stale – p. Franciszek Wójcik, dyrektor Zespołu Szkół – p. Zdzisław Duma, v-ce dyrektor Zespołu Szkół – p. Zofia Janeczko, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Izabela Jajko, zaproszeni rodzice na czele z Klasową Radą Rodziców, nauczyciele i uczniowie klas starszych.
     

29.11.2015

Światowy Dzień Pluszowego Misia

 Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!".
Przedszkolaki z grupy 3 i 4-latków wspólnie świętowały ten dzień. Były śpiewy, tańce, konkursy, zabawy z misiami przyniesionymi przez dzieci. Gwoździem programu było przeczytanie bajki przez dyrektora szkoły pt. „Mysikrólik i Niedźwiedź” oraz wręczenie dyplomów i nagród za konkurs plastyczny rodzic – dziecko pt. „Mój ulubiony Pluszowy Miś”.

26.11.2015

WYBORY PATRONA SZKOŁY

We wrześniu 2015 roku Szkoła rozpoczęła realizację zadania
„NADANIE SZKOLE IMIENIA”. 

22.11.2015

WYCIECZKA DO ŚWIATA PRZYSZŁOŚCI - 3D

     W piątkowe popołudnie 20 listopada 2015 roku duża grupa gimnazjalistów pod opieką p. Teresy Panek oraz p. Jolanty Walskiej udała się do kina Helios w Rzeszowie na długo wyczekiwaną premierę ostatniej części ekranizacji losów bohaterów, którzy podbili serca milionów fanów na całym świecie: "Igrzyska śmierci: Kosogłos część 2". Katniss Everdeen oraz mieszkańcy 13. dystryktu stają do walki, która decyduje o przyszłości całego narodu. Katniss planuje zamach na Prezydenta Snowa, w czym wspiera ją Peeta oraz Gale. Tym razem bohaterka staje w obliczu wyzwania, które znacznie przerasta wszystkie poprzednie, jakim do tej pory stawiła czoła. Musi zmierzyć się nie tylko z bezwzględnymi wrogami, ale także z moralnymi wyborami. Niesamowita historia, świetna reżyseria, doskonała muzyka. A ponadto obsada wśród której oprócz młodych aktorów pojawili się m.in.: Woody Harrelson, Stanley Tucci, a także Lenny Kravitz.

22.11.2015

Półfinał wojewódzkiej Gimnazjady w badmintonie

Dnia 17 listopada 2015r. w hali MOSiR w Tarnobrzegu został rozegrany półfinał wojewódzkiej Gimnajzadyw badmintonie - gry drużynowe dziewcząt i chłopców.
W imprezie wzięło udział 113 zawodników
i zawodniczek, w tym nasi gimnazjaliści. Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt, która zajęła IV miejsce i drużyna chłopców, która zajęła VI miejsce.

Drużyna dziewcząt: Izabela Lasota kl. III, Wioletta Zioło kl. I, Agata Rożek kl. I.
Drużyna chłopców: Mateusz Myszka kl. III, Adrian Tkacz kl. II.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

13.11.2015

ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

Zanim nadszedł dla Polaków upragniony Dzień Niepodległości - 11 listopada 1918 r., kraj nasz znajdował się 123 lata pod zaborami. Przez tyle lat zaborcy próbowali narzucić Polakom swoją kulturę, język, obyczaje, religię. Ale dzięki patriotycznym sercom naszych pradziadów najcenniejsze wartości zostały uratowane. Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości.

11.11.2015

Koncert Pieśni Patriotycznych

Dnia 11 listopada 2015 roku na sali widowiskowej w Gminnym Centrum Kultury w Grębowie odbył się koncert Pieśni i Poezji Niepodległościowych. W koncercie wzięła udział uczennica naszego gimnazjum Natalia Duma. Zaśpiewała pieśń „Legiony”, którą przygotowała pod kierunkiem instruktora GCK - Piotra Jajko. Gratulujemy udanego występu.

08.11.2015

WF z KLASĄ - Debata

Z przyjemnością informujemy, że jesteśmy już po obradach Sportowego Okrągłego Stołu (SOS). Debata odbyła się 29.10.2015 r. i trwała dwie godziny lekcyjne. Wzięło w niej udział 61 uczniów tj. wszyscy uczniowie klas: IV-VI obecni w danym dniu, dyrektor szkoły p. Zdzisław Duma, wicedyrektor p. Zofia Janeczko, pedagog szkolny p. Martyna Szczytyńska, wychowawczyni klasy V p. Agnieszka Kędzia oraz nauczyciele odpowiedzialni za realizację działań programu p. Irena Zych, p. Sylwia Kułaga i p. Jarosław Chmielowiec.

Gazeta „Przedszkolne Nowinki”

Nauczycielki wychowania przedszkolnego p. Marta Bąk, p. Irena Zych i p. Beata Kułaga postanowiły wydawać raz w miesiącu gazetkę dla rodziców. Gazetka przedszkolna będzie redagowana jedna wspólna dla dwóch grup 3 i 4-latków. Gazeta będzie drukowana w naszej szkole i ukazywana w przedszkolu w pierwszym tygodniu miesiąca w dostępnym dla rodziców miejscu tj. szatni głównej, obok tablicy informacyjnej. Jest ona bezpłatna. Tematyka gazetki to aktualne wydarzenia z życia przedszkola, artykuły dotyczące wychowania i nauczania dzieci w wieku przedszkolnym, porady i wskazówki dla rodziców. Znajdzie się, także kącik kulinarny, życzenia urodzinowe dla jubilatów, coś na poprawę humoru i oczywiście nie może zabraknąć kolorowanek, rebusów i zagadek dla dzieci. Serdecznie zachęcamy rodziców dla czytania gazetki, mile widziane propozycje tematów, które was interesują. Mamy nadzieję, że spodoba się wam ta forma współpracy. A już wkrótce ukaże się drugi - listopadowy numer naszego miesięcznika.

Grzybobranie

Innowacyjna lekcja wychowania fizycznego p. Sylwia Kułaga wraz z uczniami klasy IV SP oraz nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej p. Jarosławem Chmielowcem
i jego wychowankami czyli uczniami kl. I SP wybrali się w ramach zajęć wf na wędrówkę pieszą do pobliskiego lasu połączoną z jesiennym grzybobraniem. Wyjście to sprawiło dzieciom wielką radość pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych. Lekcja w terenie miała na celu nie tylko grzybobranie ale również pokazanie uczniom innej formy aktywności fizycznej. Dodatkowym atrybutem wyjścia starszych uczniów z młodszymi była integracja klasowa. Wszystkich nauczycieli wf zachęcamy, aby wybrali się ze swoimi uczniami w teren. Można w prosty sposób połączyć przyjemne z pożytecznym. Natomiast uczniów zachęcamy, aby namawiali swoich rodziców na jesienne spacery.

Wojewódzkie Biegi Przełajowe

Po raz kolejny obiekty Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej gościły najlepszych biegaczy przełajowych w województwie. W 12 biegach rozgrywanych w ramach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, Gimnazjady i Licealiady rywalizowało ok. 1000 biegaczy z 25 powiatów naszego województwa w tym i nasi uczniowie Martyna Janeczko kl VI SP oraz Mateusz Myszka III Gim.Najważniejsze, że zawody odbyły się w całkiem przyzwoitych warunkach pogodowych (wbrew prognozom), na dobrze przygotowanych trasach i obyło się bez poważniejszych urazów i kontuzji. Na wszystkich czekał poczęstunek, a na najlepszych także dyplomy, medale i koszulki.

06.11.2015

Znicze pamięci zapalone przez najmłodszych uczniów

Dnia 30 października uczniowie klas 1 – 3 edukacji wczesnoszkolnej wraz z wychowawcami, udali się na cmentarz parafialny w Stalach, by zapalić znicze na grobie Nieznanego Żołnierza. Tym samym oddali hołd wszystkim poległym za wolność naszej Ojczyzny.

04.11.2015

Święto Wszystkich Świetych

Listopad to miesiąc zadumy i refleksji. To czas, kiedy zatrzymujemy się na chwilę i wracamy do wspomnień o naszych najbliższych, których już z nami nie ma. W listopadzie nie zapominamy również o miejscach spoczynku żołnierzy, którzy walczyli o to, byśmy mogli żyć w wolnym kraju.
3 listopada przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z nauczycielkami I. Zych oraz J. Pitak odwiedzili grób żołnierzy z okresu I Wojny Światowej, który znajduje się w Stalach – Siedlisku oraz Grób Nieznanego Żołnierza na cmentarzu w Stalach.
Uczniowie z zaangażowaniem posprzątali groby, wyrzucili stare znicze oraz zapalili nowe, a także odmówili krótką modlitwę. W ciszy i spokoju oddali hołd zmarłym, ucząc się szacunku dla tak szczególnych miejsc.

27.10.2015

Wspólne przeżywanie emocji sportowych

   W sobotę 24 października uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Teresy Panek i p. Jolanty Walskiej wyjechali do Rzeszowa, gdzie uczestniczyli w oficjalnej prezentacji Asseco Resovii przed sezonem 2015/2016.
Fani Asseco Resovii jak zwykle nie zawiedli i tłumnie pojawili się w Galerii Rzeszów, gdzie już tradycyjnie odbyła się prezentacja nowego zespołu mistrzów Polski. Nowego, bo w porównaniu z poprzednim sezonem w ekipie prowadzonej przez trenera Andrzeja Kowala doszło do kilku zmian. Pojawili się w niej Bartosz Kurek, Aleksander Śliwka, Damian Wojtaszek, Amerykanin Thomas Jaeschke, Francuz Julien Lyneel i Ukrainiec Dmytro Paszycki. I na nich chyba najbardziej czekali kibice. Ale wszyscy siatkarze zostali gorąco przyjęci i nagradzani oklaskami. Gościem specjalnym byli Donatan & Cleo. Oprócz koncertu na sympatyków naszej drużyny czekało mnóstwo atrakcji: konkursy z nagrodami, pokaz Soviak „Show” i występy cheerleaderek „Flimero”. Na końcu przyszedł czas na zdjęcia i autografy.

" Co warto zobaczyć u naszych zachodnich sąsiadów ?" - projekt gimnazjalny.

W dniu 15.10.2015 r. uczniowie klasy III gimnazjum w składzie: Justyna Kos, Weronika Bolek, Aneta Bajkowska, Agata Dul, Piotr Dąbek, Damian Leptacz, Mateusz Myszka, Michał Kos, Karol Krzemiński, Karol Bolek przedstawili prezentację projektu z języka niemieckiego pt. „ Reisen macht klug – co warto zobaczyć u naszych zachodnich sąsiadów?”.

16.10.2015

V miejsce w Finałach Wojewódzkich

     7 października na stadionie miejskim MOSiR w Łańcucie rozegraliśmy finały wojewódzkie w ramach VI  TURNIEJU ORLIKA o Puchar Premiera RP. Stawką tych rozgrywek był awans do Wielkiego Finału w Warszawie.
Na początku wszyscy uczestnicy finału, a więc 32 drużyny (dziewczęta młodsze i starsze, chłopcy młodsi i starsi) wraz z opiekunami zgromadzili się na płycie głównej boiska gdzie p. Bogusław Ulijasz – Wiceminister Sportu i Turystyki – dokonał uroczystego otwarcia finału.

Nowy Samorząd Uczniowski

W październiku w naszej szkole zostały przeprowadzone wybory do Samorządu Uczniowskiego, które poprzedzone były kampanią wyborczą. Kandydaci do SU promowali siebie, poprzez plakaty
z hasłami i obietnicami przedwyborczymi.
W skład Komisji Wyborczej wchodziły uczennice klasy piątej: Natalia Perłowska i Kinga Wolan.

12.10.2015

Nauka Pływania w Zespole Szkół w Stalach


W bieżącym roku szkolnym zajęcia rozpoczęły się w październiku. Pierwszy raz na basen pojechaliśmy 02. 10. 2015 roku. Zajęcia odbywają się w każdy piątek. Wyjeżdżamy spod budynku szkoły o godz. 1330 a wracamy o godz. 1600. Tak, jak w ubiegłym roku korzystamy z pływalni krytej Samorządowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie. W zajęciach maksymalnie może uczestniczyć 45 uczniów (w trzech grupach po 15 osób każda). Uczniowie wyjeżdżający na basen wnoszą opłatę w wysokości 3 zł (opłata instruktora za prowadzenie zajęć). Koszty związane z wejściem na basen i dojazdem pokrywa Urząd Gminy w Grębowie.

12.10.2015

Zajęcia sportowe w przedszkolu

Wychowanie zdrowotne i kształtowanie sprawności fizycznej czyli w-f w przedszkolu. Grupa 4-latków w ramach postawy programowej realizuje jeden raz w tygodniu w piątki zajęcia ruchowe. Nauczycielką prowadzącą jest p. Irena Zych, która z wykształcenia jest, także nauczycielką wychowania fizycznego. Wychowawczyni grupy p. Marta Bąk wprowadziła stroje sportowe. Pomysł bardzo spodobał się dzieciom, ponieważ w ten sposób zajęcia traktują bardzo poważnie, jak prawdziwy w-f.

10.10.2015

Sukcesy na Biegach Przełajowych w Krawcach

W środę 7 października 2015 r. w Krawcach odbyły się powiatowe zawody w indywidualnych biegach przełajowych dla szkół podstawowych i gimnazjów. Program zawodów przewidywał dla dziewcząt i chłopców z rocznika (2005-2006) biegi na dystansie ok. 500 m, natomiast dla roczników (2003-2004) dziewcząt i chłopców biegi na dystansie ok. 1000 m. Gimnazjada wyglądała następująco: dziewczęta (2000-2002) biegi na dystansie ok. 1000 m, chłopcy ok. 1500 m.

06.10.2015

SUKCES NASZYCH SPORTOWCÓW!!!

Gramy w finale wojewódzkim w Łańcucie! Przy pięknej, słonecznej pogodzie w dniu 02.10.2015r. rozegraliśmy na ORLIKU w Stalach II etap eliminacji wojewódzkich w ramach VI Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP.

05.10.2015

WF z Klasą - zapraszamy do odwiedzenia naszego szkolnego bloga

WF z klasą to ogólnopolska akcja edukacyjna prowadzona przez Centrum Edukacji Obywatelskiej realizowana przy wsparciu „Gazety Wyborczej”, portalu Sport.pl oraz PGNiG. Działania współfinansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki, pod honorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej, Ministra Sportu i Turystyki oraz Ministra Zdrowia.
Program „WF z klasą ” ma na celu zmienić myślenie o lekcjach wychowania fizycznego, wspierać nauczycieli wychowania fizycznego i inspirować ich do prowadzenia bardziej atrakcyjnych i innowacyjnych lekcji, bliższych oczekiwaniom młodych ludzi. Propagować zdrowy styl życia, zwiększyć aktywność i frekwencję dzieci i młodzieży na lekcjach wf-u.

05.10.2015

KLASA TRZECIA POD ŻAGLAMI

Dnia 30 września 2015 roku odbyło się ognisko uczniów z klasy trzeciej SP, zorganizowane przez wychowawczynię oraz trójkę rodziców (p. M. Kodyrę, p. M. Walską, p. T. Różak).
   

01.10.2015

Dyskoteka

We wtorek 29 września w naszej szkole,  odbyła się dyskoteka  dla przedszkolaków, uczniów gimnazjum oraz szkoły podstawowej.  Tak świetowaliśmy Dzień Chłopka.  Uczniowie tańczyli i śpiewali przy rewelacyjnej muzyce DJ’a. Na parkiecie nie zabrakło wesołych zabaw, które uatrakcyjniały imprezę.

01.10.2015

Ogniska klasowe

Tradycją w naszej szkole jest to, że wrzesień to miesiąc spotkań kasowych przy ognisku. Pierwszy miesiąc nauki tego roku szkolnego był szczególnie łaskawy jeśli chodzi o aurę pogodową. Ogniska odbywały się przy Domu Ludowym w Stalach czy przy Klubie na Siedlisku.
Na spotkaniach przy ognisku nie brakowało pysznych kiełbasek i ziemniaków. Uczniowie aktywnie spędzali czas grając w piłkę, bawiąc się w zabawy sportowe. Nie brakowało śpiewów przy gitarze. Nie jednokrotnie do organizacji ognisk włączali się rodzice, za co im serdecznie dziękujemy. 

29.09.2015

„Podziel się posiłkiem”

    Tegoroczna Ogólnopolska Zbiórka Żywności – „Podziel się Posiłkiem” odbyła się w piątek i w sobotę 25 i 26 września. W tych dniach 35 000 wolontariuszy Banków Żywności zbierało artykuły spożywcze w ponad 2 500 sklepach na terenie całej Polski. Aby wesprzeć akcję wystarczyło dorzucić dodatkowe produkty do koszyka w czasie zakupów, a potem przekazać je wolontariuszom, którzy czekali w okolicach kas sklepów spożywczych.

Nasza szkoła bardzo ochoczo dołączyła się do tej akcji. Działający w placówce Szkolny Klub Wolontariusza już od kilku lat podejmuje trud niesienia pomocy potrzebującym.  Współpraca z Tarnobrzeskim Bankiem Żywności jest bardzo opłacalna, ponieważ wszystkie zebrane produkty przywożone są do szkoły i rozdawane naszym uczniom w formie paczek. Podczas obecnej zbiórki pracowało 22 wolontariuszy i 17 nauczycieli. Łącznie zebrano 151 kg artykułów spożywczych.   

Dzieci czekają w pierwszej kolejności na podstawowe produkty spożywcze m.in. olej, soki, płatki śniadaniowe, dania gotowe dla dzieci, przetwory owocowe i rybne. Koszt podarowanej żywności nie ma znaczenia, gdyż każdy artykuł o długiej dacie spożycia jest dla niedożywionych dzieci wspaniałym darem serca.   
 
Biorąc udział w tegorocznej Zbiórce Żywności „Podziel się Posiłkiem”, chcieliśmy zwrócić uwagę innych ludzi na to, że pomaganie jest proste oraz że może stać się dobrym nawykiem. Od nas wszystkich zależy jak wiele „dziecięcych talerzyków” w tym roku zapełnimy. A tak na przyszłość: - chętnie „Dzielmy się Posiłkiem” i pomóżmy dzieciom w potrzebie, wspólnie zmniejszając problem niedożywienia.

25.09.2015

Wycieczka rowerowa

Kto powiedział, że lekcje wychowania fizycznego muszą być nudne? Oprócz tradycyjnych lekcji na sali gimnastycznej i boisku szkolnym w naszej szkole zajęcia odbywają się, także w innej formie. 18.09.2015 r. uczennice klasy III Gimnazjum wraz z nauczycielką w-f(u) p. Ireną Zych oraz p. Joanna Pitak w ramach lekcji wychowania fizycznego uczestniczyły w wycieczce rowerowej. Dziewczęta pokonały łącznie 20 km. Trasa wycieczki: Stale – Orliska Żupawskie – Żupawa – Jeziórko (pole XX) – Siedlisko – Stale. Uczennice miały okazje poznać rejony i miejscowości położone w okolicy Stalów. Głównym celem było urozmaicenie lekcji wychowania fizycznego, propagowanie zdrowego stylu życia oraz wdrażanie młodzieży do czynnego spędzania czasu wolnego. Pogoda dopisała, dziewczęta wróciły zmęczone ale zadowolone i z postanowieniem zorganizowania kolejnej wycieczki.

22.09.2015

To już 22.SPRZĄTANIE ŚWIATA!

Tegoroczne hasło: ”Wyprawa- poprawa”. Weź sprawy w swoje ręce i działaj!
Sprzątanie Świata to coroczna akcja, w której biorą udział wszyscy, którym nie jest obojętny los i wygląd naszej przestrzeni. W tym okresie w wielu miejscach w Polsce i na świecie ludzie gromadzą się,by zbierać odpady wyrzucane przez resztę społeczeństwa.
W naszej szkole akcja ta miała miejsce dnia 18.09.2015r. Jak co roku uczniowie zaopatrzeni w rękawice i worki wyruszyli w teren zbierać śmieci. W akcji brały udział dzieci i młodzież wybranych klas szkoły podstawowej i gimnazjum, wraz z wychowawcami i opiekunami SK Ligi Ochrony Przyrody.

22.09.2015

TRIDUUM ŚWIĘTEGO STANISŁAWA KOSTKI

W dniach 16-18.09.2015r uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Triduum na cześć świętego Stanisława Kostki-patrona dzieci i młodzieży. Spotkania odbywały się w parafialnym kościele w Stalach i miały na celu przybliżyć uczniom sylwetkę św. Stanisława.

18.09.2015

„Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny”

Komenda Miejska Policji w Tarnobrzegu prowadzi akcję o charakterze prewencyjnym oraz informacyjnym pod hasłem: „Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny”. Aby zwiększyć świadomość dzieci, przedstawiciele policji (asp. sztab. Andrzej Barnaś) oraz WORD (egzaminator Sławomir Bogdański), odwiedzili w dniu 15. 09. 2015 r. naszą szkołę. Z uczniami rozmawiali przede wszystkim na temat bezpieczeństwa na drodze. Po zajęciach teoretycznych funkcjonariusze przeprowadzili z uczniami pierwszej klasy (wychowawca p. Jarosław Chmielowiec) praktyczną naukę przekraczania jezdni.

01.09.2015

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2015/16

W dniu 1 września 2015 roku w Zespole Szkół w Stalach odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2015/16. Po mszy świętej uczniowie, nauczyciele i rodzice zebrali się na placu szkolnym. Klasa V wraz z wychowawczynią
p. A. Kędzią przygotowała część artystyczną, w której nie zabrakło wspomnień z wakacji w postaci wierszy i piosenek.
Wszyscy zebrani otrzymali życzenia powodzenia
i wytrwałości w realizowaniu swoich celów.