Aktualności


INFORMACJA DLA UCZNIÓW I RODZICÓW KLASY VIII

TERMIN OGŁOSZENIA WYNIKÓW EGZAMINU ÓSMOKLASISTY:
2 LIPCA 2021 r.

adres serwisu: https://wyniki.edu.pl

 

TERMIN WYDANIA ZDAJĄCYM ZAŚWIADCZEŃ-
9 LIPCA W SEKRETARIACIE SZKOŁY

>>> Całemu Gronu Pedagogicznemu
i wszystkim pracownikom szkoły <<<

Lokomotywa Tuwima ruszyła …

Wycieczka klasy I na Ranczo Alpaka.

W piękny, słoneczny dzień 10 czerwca 2021r. uczniowie klasy I wraz z opiekunami udali się na wycieczkę w urokliwe miejsce w Woli Baranowskiej – Ranczo Alpaka. Miała ona nie tylko charakter integrujący zespół klasowy. Głównym celem wycieczki było obcowanie z przyrodą ożywioną – w postaci zwierząt mieszkających na ranczo. Wspólnie karmiliśmy: alpaki, kozy miniaturowe, papugi i króliki, natomiast świnkę wietnamską, kucyki, krowy miniaturowe, wiewiórki oraz pawie tylko obserwowaliśmy. Kolejnymi atrakcjami wycieczki były zabawy i tańce przy muzyce prowadzone przez animatorkę oraz ognisko z kiełbaskami, które w takim otoczeniu smakowały wyjątkowo. Następnie uczestniczyliśmy w warsztatach z rękodzielnictwa, gdzie każdy dosłownie „wypchał” wełną swoją alpakę, nadał jej imię i zabrał do domu. Nie zabrakło również szalonej zabawy na dmuchanym placu zabaw. Na koniec każdy kupił sobie drobną pamiątkę i wyruszyliśmy w drogę powrotną.
Był to dzień pełen wrażeń i mnóstwa atrakcji. Wróciliśmy zmęczeni i trochę osłabieni natłokiem doznań, ale bardzo zadowoleni z wyjazdu.

Bezpieczne wakacje. Spotkanie z policjantem.

Zbliżają się wakacje, dlatego też w naszej szkole 8 czerwca 2021r. odbyło się spotkanie uczniów klasy I z funkcjonariuszami policji. Tematem przewodnim spotkania było hasło „Bezpieczne wakacje.” Podczas tej wizyty policjanci mówili o zagrożeniach i możliwościach ich uniknięcia w czasie letniego wypoczynku. Zasygnalizowali, że wszyscy niezależnie od tego, czy spędzają ten czas w miejscu zamieszkania, czy na zorganizowanych wyjazdach, zobowiązani są do bezwzględnego przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Przedstawili sytuacje stwarzające realne zagrożenie w trakcie zabaw nad wodą, w lesie, na drodze, placu zabaw oraz w domu. Policjanci zwrócił także uwagę na wzmożoną czujność w stosunku do osób nieznajomych, na to czym nas ktoś częstuje. Uczniowie mieli okazję utrwalić prawidłowe

Ruch, zabawa i nauka,
czyli wycieczka klas drugich
do Centrum Nauki Leonardo da Vinci

Dzień Dziecka na sportowo

Wita Was słoneczny ranek,
tyle dzisiaj niespodzianek,
tyle przygód czeka nas.
Pierwszy czerwca ! Wstawać czas !
Dzisiaj święto wszystkich dzieci –
to szczególny dla nas dzień.
Jasne złote słonko świeci,
spoza chmur uśmiecha się.

 Już od 7 czerwca br. rozpoczną się szczepienia dzieci w wieku od 12 do 15 lat w ramach Narodowego Programu Szczepień. To jak dotąd najmłodsza grupa osób rekomendowanych do szczepienia przeciwko COVID-19. Razem z grupą 16-18 lat zaszczepić się może ponad 2,5 mln uczniów z ok. 24 tys. szkół i placówek oświatowych. Dodatkowa akcja szczepień dla uczniów zostanie zorganizowana we wrześniu, po ich powrocie z wakacji.

30.04.2021

Ogólne zasady, czyli kto i kiedy wraca do nauki stacjonarnej

POLSKA MOJĄ OJCZYZNĄ

Miesiąc maj daje nam możliwość, aby kształtować wśród uczniów postawę szacunku do symboli narodowych oraz historii naszego kraju. W piątek 30 kwietnia dzieci z grupy „ O” uczciły ten wyjątkowy czas i wzięły udział w uroczystości pt.: „Polska moją Ojczyzną”, przygotowanej przez ich wychowawczynię, panią Teresę Furtak. Zostały zapoznane z tematyką świąt majowych poprzez rozmowę dotyczącą barw Polski, jak również najważniejszych informacji o kraju, które każdy najmłodszy Polak powinien posiadać.

UWAGA

DEKLARACJA

Witaj Wiosno!

19 marca uczniowie klasy II b postanowili rozprawić się z tegoroczną zimą. W tym celu, wykonaną na zajęciach technicznych kukłę marzanny zanieśli nad rzekę Dąbrówkę. Zanim jednak słomiano – papierowa marzanna trafiła do wody, najpierw zapłonęła. W ten sposób dbając o najbliższe środowisko, uczniowie dopełnili tradycji. Następnie, by ogłosić wszystkim, że wiosna jest już blisko, drugoklasiści udali się na krótki spacer z którego powrócili do szkoły z symbolicznym gaikiem - kwitnącymi gałązki wierzby, pierwszymi zwiastunami tej najpiękniejszej pory roku.

Liga Ochrony Przyrody

Nagrody i wyróżnienia dla uczniów naszej szkoły
za udział w konkursach
zorganizowanych przez
Zarząd Okręgu LOP w Tarnobrzegu

Konkurs FOTOGRAFICZNY „Przyroda w obiektywie”

I miejsce- Kamil Dryka  kl. VI

III miejsce- Oliwia Korczak  kl. V

III miejsce- Karolina Zdyrska  kl. VII a

DBI 2021 – Działajmy razem!

Internet może dać nam wiele dobrego - jeśli umiemy się nim posłużyć. Niezależnie od swojego wieku należy pamiętać, że w Sieci nie jesteśmy anonimowi. Wszystko co piszemy i publikujemy zostaje w niej na długi czas. Dlatego umieszczane informacje powinny być przez nas przemyślane. Komentarze, które pozostawiamy na odwiedzanych stronach, powinny dobrze o nas świadczyć. Tak jak w życiu codziennym - odnośmy się do innych z szacunkiem, bez wyzwisk czy zastraszania. Mając świadomość, że to właśnie my tworzymy Internet pamiętajmy, jakim chcielibyśmy go zastać i dbajmy o wspólne bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni.

Karnawał drugoklasistów

Karnawał drugoklasistów
Bal, bal, bal, wspaniały bal,
Karnawał już puka do drzwi,
Bal, bal, bal, przebierańców bal,
Każdy co noc o nim śni…

Zabawy na śniegu uczniów klasy drugiej

„Hej, na sanki koleżanki,
w nocy śnieżek spadł!
A więc z góry na saneczkach,
aż zaświszcze w uszach wiatr!
Ach, z tej górki na pazurki
miło się na sankach mknie!
Tylko potem trzeba znowu
pod tę górę ciągnąć je!”

Co za radość, gdy saniami można pomknąć w dal…

Poprzez białe drogi, z mrozem za pan brat

Dziś w stajence mały Jezus się Narodził

Pomódlmy się w noc betlejemską,
W Noc Szczęśliwego Rozwiązania
By wszystko nam się rozplątało,
Węzły, konflikty, powikłania.

23.12.2020

ZDALNA WIGILIA

Tegoroczna klasowa wigilia z racji trwającej pandemii nie mogła odbyć się
w tradycyjny sposób. Odpowiadając na wyzwania jakie postawiła przed nami obecna sytuacja, pomimo braku bezpośredniego kontaktu, 18 grudnia 2020 r. odbyła się zdalna wigilia klasy II b.
Chcąc uczynić ten dzień wyjątkowym drugoklasiści odpowiednio się do niego przygotowali. Każdy założył świąteczny element ubioru np. czerwony szalik, świąteczny sweter, różki renifera lub czapkę Mikołaja tworząc w ten sposób świąteczną atmosferę. Wzruszającym momentem była chwila, gdy obecni na wigilijnym spotkaniu on-line, wzięli do ręki opłatek, by składając sobie wzajemnie świąteczne życzenia, przełamać go w symboliczny sposób. Wieczerza przy wspólnym stole zastąpiona została spożyciem w domu, ale przed monitorami, w towarzystwie koleżanek i kolegów przygotowanych wcześniej przez Rodziców pysznych przekąsek. Nieodzownym elementem każdej wigilii jest wspólne kolędowanie. Po posiłku, ochotnicy zaśpiewali swoje ulubione kolędy i pastorałki. Na zakończenie wigilijnego spotkania drugoroczniacy obejrzeli prezentację ukazującą dotychczasową historię ich klasy. W czasie, kiedy uczniowie przebywają dala od siebie, obejrzany pokaz slajdów przywołał miłe wspomnienia z wycieczek, wyjść klasowych, uroczystości i występów szkolnych w których brali udział, wzmacniając więzy koleżeństwa oraz poczucie przynależności grupowej.

15.12.2020

 Drodzy Uczniowie!

Mikołajki on-line

„Kochany Panie Mikołaju,
my tak czekamy każdej zimy,
dlaczego zawsze pan przychodzi do nas,
gdy śpimy.
Czy to już musi tak pozostać,
czy to jest w księgach zapisane,
ja od prezentów bym wolała
spotkanie z Panem (..)”

Wizyta Mikołaja

Wizyta św. Mikołaja, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie. Uczą się wierszyków i piosenek o Mikołaju, wykonują bardzo ciekawe prace plastyczne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Chociaż tegoroczna aura zasiała w serduszkach przedszkolaków niepokój i pytanie: czy uda się Mikołajowi dotrzeć do naszego przedszkola, to jednak magia tego dnia sprawiła, że w przedszkolu czuć było atmosferę niecierpliwego oczekiwania. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tego wydarzenia wszystkie dzieci były odświętnie ubrane w czerwone mikołajowe czapeczki.Miło spędzony czas uświetniło wspólne zdjęcie oraz wręczenie przez Mikołaja paczek z prezentami, które dostarczyły dzieciom dużo radości.

11 listopada Narodowe Święto Niepodległości

Jakże ciebie przywitać radosna swobodo!

05.11.2020

UWAGA!!!
UCZNIOWIE,RODZICE

05.11.2020

OŚWIADCZENIE klasa 8

ZASADY NAUKI ZDALNEJ

23.10.2020

23.10.2020

Organizacja nauki zdalnej!

W dniu 14 października 2020 w Warszawie na Cmentarzu Bródnowskim odbyły się uroczystości pogrzebowe Katarzyny Pawłowskiej, żony patrona naszej szkoły prof. Stanisława Pawłowskiego.

Środa – 14 października 2020 r.  
– Dzień Edukacji Narodowej  -
dzień ustawowo wolny od zajęć

SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY

Co roku, na całym świecie w pierwszy piątek października obchodzony jest „Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia”. Ta międzynarodowa akcja ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia, a także uświadomienie jak jest niezbędna w codziennym życiu.

BEZPIECZNY UCZEŃ W DRODZE DO SZKOŁY

Nasza szkoła duży nacisk kładzie na edukację dotyczącą bezpieczeństwa uczniów. Jednym z elementów takiego kształcenia są cykliczne spotkania z funkcjonariuszami policji. Dnia 28 września br. dzieci z oddziału zerowego oraz uczniowie klas drugich uczestniczyli
w zajęciach poruszających tematykę bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Prowadzący spotkanie dzielnicowy zabrał uczniów na pobliskie skrzyżowanie, gdzie przypomniał o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez ulicę oraz pokazał niektóre znaki drogowe. Powtórzył z dziećmi numery alarmowe oraz okoliczności
w jakich można z nich korzystać. Zapoznał także uczniów z podstawowymi akcesoriami policjanta takimi jak: kamizelka taktyczna, pałka policyjna czy radiostacja nasobna. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu dzieląc się swoimi doświadczeniami. Chętnie odpowiadały na zadawane pytania, wykazując się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zajęcia zakończono pamiątkowym zdjęciem.

DRODZY UCZNIOWIE! SZANOWNI RODZICE!

Mija pierwszy miesiąc nowego roku szkolnego 2020/21, roku rozpoczętego w nowej szkolnej rzeczywistości. Po okresie wakacji, też innych spędzonych w reżimie sanitarnym związanym z epidemią koronowirusa, przystąpiliśmy do nauki w trybie stacjonarnym (tradycyjnym). Było bardzo wiele obaw aż do ostatnich dni wakacji czy tak właśnie będzie szkoła pracować od dnia 1 września 2020 roku.

30.09.2020

Nauczanie poprzez działanie, czyli drugoklasiści na lekcji w remizie strażackiej …

„Powiedz mi, a zapomnę,
pokaż mi, a zapamiętam,
pozwól mi zrobić, a zrozumiem.”
Konfucjusz

30.09.2020

27. Akcja Sprzątanie świata – Polska 2020

Akcja jest częścią międzynarodowej kampanii na rzecz ochrony środowiska Clean up the World. Krajowym koordynatorem akcji w Polsce jest Fundacja Nasza Ziemia.

W tym roku pod hasłem: „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”.


Jak pokazują badania, zużywamy ogromne ilości produktów z tworzyw sztucznych. Królują jednorazowe reklamówki i opakowania po napojach. A przecież z tych pierwszych możemy całkowicie zrezygnować, zamieniając je na materiałowe torby na zakupy. Natomiast plastikowe butelki po napojach powinniśmy segregować, by poddane recyklingowi otrzymały drugie życie, zamiast trafiać na wysypisko. Plastikowe odpady nie mają szansy na biodegradację!

 Wewnętrzne procedury bezpieczeństwa w Zespole Szkół w Stalach

30.09.2020

Najważniejsze zasady życia szkolnego na czas epidemii

30.09.2020

DRODZY UCZNIOWIE! SZANOWNI RODZICE! 

30.09.2020