Rok szkolny 2016/2017


Tłusty Czwartek

„Powiedział Bartek,
że dziś tłusty czwartek,

a Bartkowa uwierzyła,
dobrych pączków nasmażyła"


Tego dnia razem z naszymi przedszkolakami z przyjemnością spałaszowaliśmy pyszne pączki.

 

M. Bąk

Doświadczenia

„Powiedz mi, a zapomnę,
pokaż – a zapamiętam,
pozwól mi działać, a zrozumiem!”
Konfucjusz

Dzień Kota


W dniu 17 lutego w Publicznym Przedszkolu w Stalach w grupie 4 i 5- latków obchodziliśmy nietypowe święto - „Święto Kota”. Z tej okazji przedszkolaki z grupy starszej zaprosiły uczniów klasy III Szkoły Podstawowej wraz z wychowawcą klasy panią Kazimierą Barnaś do wspólnych kocich zabawach. Wszystkie dzieci zamieniły się tego dnia w kociaki, tańczyły przy muzyce, oglądały ilustracje przedstawiające milusińskie zwierzątka i dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy na ich temat. Ten dzień był pełen wrażeń, wszystkie dzieci wspaniale się bawiły i długo będą miały ten dzień w pamięci.

Jasełka dla babć i dziadków

W Przedszkolu Publicznym Stalach odbyły się Jasełka w wykonaniu dzieci z oddziału przedszkolnego wystawione z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka.

Urodziny MARCHEWKI

Celem tego spotkania było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw jako darów natury. Na przykładzie marchewki dzieci określały jej jadalne części i poznawały sposoby wykonania z niej surówki. Solenizantkę przywitano piosenką „Na marchewki urodziny". Następnie odbyły się konkursy i zabawy, oczywiście z marchewką w roli głównej. Dzieci wyklejały kolorowym papierem urodzinowe marchewki. Odbył się również konkurs na marchewkową miss i mistera.W nagrodę dzieci chrupały surowe marchewki, oraz jadły surówkę z marchewką w roli głównej. Wszystkie dzieci obiecały, że będą zjadać to pyszne warzywo. Ten dzień był wyjątkowy, zdrowy, witaminowy, pomarańczowy i marchewkowy… dostarczył wszystkim dużej dawki witamin, śmiechu i zabawy.

Dzień UŚMIECHU:)

"Uśmiech otwiera bramy do czyjegoś serca, nie ma nic najwspanialszego,
jak ofiarować uśmiech temu, kto już nie potrafi się uśmiechać."

Wyjazd Przedszkolaków do teatrzyku

W dniu 17 października grupa 4 i 5 – latków wybrała się do TDK-u w Tarnobrzegu na spektakl „Trzy świnki”. Sala była wypełniona po brzegi. Dzieci żywo reagowały i dobrze się bawiły. Przedstawienie zostało świetnie przyjęte i nagrodzone gromkimi brawami.

Wizyta Policji w przedszkolu!

Niech każdy stanie przed skrzyżowaniem, palą się światła - popatrz na nie.
Światło czerwone, jak mak, jak ogień- wszystkim przechodniom zamyka drogę. .
A światło żółte, jak liść w jesieni ostrzega- spiesz się, bo ruch się zmieni.
Światło zielone, jak młode listki na drugą stronę zaprasza wszystkich :)

Grupa przedszkolaków 3 i 4-latków

   Dzień przedszkolaka świętowaliśmy tańcząc i śpiewając :) każdy przedszkolak otrzymał też pamiątkowy medal. Realizowaliśmy też program wynikający z podstawy programowej MEN. Uczestniczyliśmy w zajęciach ruchowych i dydaktycznych oraz wybraliśmy się na spacer szukać Pani jesieni.

Dzień Przedszkolaka

Dzień Przedszkolaka w grupie 3, 4-latków był najlepszą okazją dla dzieci do poznania swoich nowych kolegów
i koleżanek. Dzieci ze swoją Panią wspólnie bawiły się w różne gry, poznawały zabawy, które integrowały grupę. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wyznaczonych zadań i wesoło się bawiły, na zakończenie każde dziecko częstowało się ciasteczkami maślanymi upieczonymi przez mamę Ani.