Język:

Aktualności


02.08.2017

Ankieta

Szanowni Rodzice,

 

Planujemy utworzyć nowe miejsca wychowania przedszkolnego w istniejącym Przedszkolu w Grębowie (grupa 6) oraz rozszerzyć ofertę o dodatkowe zajęcia wyrównujące szanse edukacyjne dzieci w zakresie stwierdzonych potrzeb.
Chcemy przygotować wniosek ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020, Oś Priorytetowa IX – Jakość edukacji i kompetencji w regionie, Działanie 9.1 – Rozwój edukacji przedszkolnej.
Uprzejmie prosimy o wypełnienie ankiety i jej zwrot do 7 sierpnia 2017r. do Urzędu Gminy Grębów - Biuro Obsługi Klienta lub wypełnioną prosimy przesłać na adres email: oswiata@grebow.com.pl
Prosimy o wypełnienie ankiety nawet w sytuacji, gdy nie zamierzają Państwo zapisywać dziecka do przedszkola.

Dzięki ankiecie będziemy w stanie możliwie najlepiej przygotować ofertę przedszkola.

 


Z góry dziękujemy za czas poświęcony na udzielenie informacji.

 

 

Z wyrazami szacunku
Wójt Gminy Grębów
Kazimierz Skóra

 

ABY UZUPEŁNIĆ  ANKIETĘ  NALEŻY  KLIKNĄĆ  W BANER  "ANKIETA"  ZNAJDUJĄCY  SIĘ  PO  LEWEJ STRONIE  EKRANU

Zakończenie Roku Szkolnego 2016/17

Uroczyste zakończenie roku to dla każdego ucznia chwila niezwykle radosna, niosąca za sobą trud dziesięciu miesięcy nauki, jednocześnie jednak rozpoczynająca okres dwumiesięcznej zabawy, rozrywki i beztroski.
Jak co roku, dzień ten rozpoczęliśmy mszą świętą z udziałem uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Następnie wszyscy zebraliśmy się na placu szkolnym, gdzie pan dyrektor wręczył nagrody i wyróżnienia najlepszym uczniom i sportowcom. Uczniom którzy w roku szkolnym 2016/17 osiągali sukcesy w różnych turniejach
i konkursach.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego uświetniła część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy szóstej. Pan dyrektor podziękował wszystkim za wysiłek włożony w proces dydaktyczny, życzył udanych, bezpiecznych i długich wakacji.

Wycieczka do Sandomierza

W środę 21 czerwca uczniowie klasy 5, 6 i I Gimnazjum wzięli udział w wycieczce do Sandomierza. Głównym celem wycieczki było odkrywanie piękna ojczystego kraju poprzez poznawanie polskich miast, szczególnie naszego regionu: historii, tradycji, kultury. Po spotkaniu z przewodnikiem obok ratusza na Rynku Głównym przeszliśmy na taras widokowy na bramie opatowskiej. Oglądaliśmy panoramę Sandomierza i okolic. Na trasie wycieczki nie zabrakło głównych punktów miasta, znanych również dzięki serialowi: „Ojciec Mateusz” . A były to: dziedziniec zamkowy z zamkiem z zewnątrz oraz ratusz z zewnątrz, zabytkowe kamieniczki, Ucho Igielne, Collegium Gostomianum i Dom Długosza. Ciekawym punktem naszej wyprawy była Zbrojownia Rycerska. Uczestnicy wycieczki z wielkim zaangażowaniem przysłuchiwali się opowieściom rycerza, przymierzali stroje, odgrywali scenki itp. Piękna, słoneczna pogoda uatrakcyjniła nam Rejs statkiem po Wiśle. Ostatnim punktem zwiedzania była podziemna trasa turystyczna.
Wycieczka okazała się wspaniałą lekcją. Wszyscy uczestnicy wyjazdu przyznali rację iż sprawdza się powiedzenie: „Cudze chwalicie, swego niż znacie”. I mimo że większość
z uczniów wielokrotnie była już w Sandomierzu, w rzeczywistości mało wiedziała o tym pięknym mieście.

Ognisko klasy IV

We wtorek 20 czerwca uczniowie klasy czwartej wraz z wychowawczynią udali się na wycieczkę rowerową. Uczniowie kolejny raz w tym roku bawiły się i odpoczywały na łonie natury. Wycieczce towarzyszyło ognisko oraz wspólne pieczenie kiełbasek. Odbyły się również wspólne zabawy i gry. Zajęcia spędzone na powietrzu pozwoliły dzieciom zaobserwować przyrodę, a także przypomniały o przestrzeganiu zasad i słuchaniu poleceń. Czwartoklasistom towarzyszyła radość i swoboda. Pogoda dopisała. Ten dzień okazał się wspaniałą zapowiedzią zbliżających się wakacji.

Piknik Rodzinny

11 czerwca 2017 r. w Zespole Szkół w Stalach odbył się Piknik Rodzinny. Celem imprezy było zintegrowanie rodziców, dzieci, babcie, dziadków, przedstawicieli samorządu terytorialnego i nauczycieli. Chcieliśmy włączyć wszystkich gości do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu i zabawach oraz zachęcić do sportowego, zdrowego stylu życia.
Swoją obecnością uroczystość uświetnili: Franciszek Wójcik – radny Gminy Grębów i sołtys wsi Stale, ks. Jerzy Bisztyga – proboszcz parafii Stale, Grzegorz Kozak – prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Stalach, Czesława Kozak – emerytowany kierownik szkoły w Stalach.
Podczas pikniku, na którym wszyscy wesoło się bawili, można było wziąć udział w konkurencjach sportowych, zespołowych i indywidualnych. Każdy mógł obejrzeć pokaz gaszenia pożaru przeprowadzony przez Ochotniczą Straż Pożarną w Stalach, a także zobaczyć z bliska samochód bojowy straży pożarnej i radiowóz policyjny. Chętni mogli wejść do środka pojazdów i dotknąć ich wyposażenia. Wszelkiego rodzaju konkursy były nagradzane drobnymi upominkami. Uczniowie naszej szkoły pokazali jak pięknie potrafią śpiewać, tańczyć i wspólnie się bawić. Uczniowie z klas O – VI wraz ze swoimi wychowawcami prezentowali na scenie program artystyczny.
Na zakończenie wszyscy mogliśmy poczęstować się grillowaną kiełbaską, popcornem, wspaniałym ciastem, lodami i zdrowymi napojami.
Wszyscy, którzy tego dnia przyszli do szkoły, uczestniczyli w innych niż zwykle zajęciach szkolnych. Byli zadowoleni, odczuwali radość i satysfakcję z podjętych działań. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie interesującego.
Festyn zakończył się sukcesem organizacyjnym dzięki współpracy rodziców, pracowników szkoły i pana sołtysa Franciszka Wójcika.
Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do integracji naszej społeczności.

X edycja szkolnej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”

W dniach 13 – 14 czerwca, już po raz dziesiąty, obchodziliśmy w naszej szkole święto czytania. Tradycyjnie, naszą szkolną akcję promowania czytelnictwa wśród dzieci, rozpoczął dyrektor szkoły mgr Zdzisław Duma. Odczytał zgromadzonym w szkolnej bibliotece przedszkolakom oraz dzieciom z zerówki i klasy pierwszej wybrane wiersze Jana Brzechwy. Następnie inicjatywę czytania podjęli nauczyciele i starsi uczniowie.
Nierozerwalną częścią szkolnej akcji czytania stał się konkurs skierowany do uczniów edukacji wczesnoszkolnej pt. „Mistrz pięknego czytania” objęty patronatem dyrektora szkoły. Wytypowani przez wychowawców uczniowie, odczytując wylosowane fragmenty prozy dziecięcej, zawalczyli między sobą o zaszczytny tytuł Mistrza pięknego czytania. Spośród 12 uczniów, jury wytypowało czwórkę najpiękniej czytających.

Wycieczka klasy 4 w Pieniny

Dnia 1 czerwca 2017 r. 17 uczniów z klasy IV Szkoły Podstawowej wyjechało na dwudniową wycieczkę do Szczawnicy.
Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania wozowni oraz zamku w Nidzicy pod kierunkiem przewodnika. Później odbył się rejs statkiem wokół Jeziora Czorsztyńskiego. Po powrocie udaliśmy się na zaporę, gdzie zostały zrobione pamiątkowe zdjęcia.
W Szczawnicy spacerem doszliśmydo pijalni wód leczniczych. Tu, każde dziecko wypiło kubek zdrowej orzeźwiającej wody.
Kolejnym punktem naszej wyprawy był Wąwóz Homole. Dotarliśmy aż do polany Kamiennych Ksiąg. Następnie była obiadokolacja, a po niej wspólne spotkanie.
Były konkursy, pogadanki na temat nałogów oraz rozgrywki sportowe.
Drugi dzień naszej wyprawy był równie udany. Udaliśmy się na spływ Dunajcem.
Trasę 18 kilometrów pokonaliśmy w czasie 2 godzin. Piękna pogoda odsłaniała przed nami wspaniałe widoki na Pieniny i przełom Dunajca. Słychać było tylko odgłosy przyrody, szum wody i śpiew ptaków. Po obiedzie wyjechaliśmy wyciągiem krzesełkowym na Palenicę. Tam zaplanowany był odpoczynek, zaś dla chętnych zjeżdżalnia grawitacyjna.
Wszyscy w dobrych nastrojach wracali do domu, oglądając zakupione pamiątki
i zdjęcia, na których utrwalone zostały najpiękniejsze chwile.

Wycieczka do Zamościa

W piątek 16 czerwca harcerze działający w naszej szkole udali się na długo wyczekiwaną wycieczkę do Zamościa. Na samym początku zwiedziliśmy Muzeum Fortyfikacji i Broni-Arsenał. Pierwszy drewniany budynek Arsenału powstał w latach 1582-1583 według projektu Barnarda Moranda i zlokalizowany był w ciągu muru otaczającego pałac Jana Zamoyskiego. Dla Jana Zamoyskiego Arsenał był nie tylko składem broni niezbędnej do obrony twierdzy, ale również miejscem ekspozycji stworzonej przez niego kolekcji broni. Kilkadziesiąt lat później, w XVII wieku Arsenał przeniesiono w obecne miejsce w pobliżu Bastionu III i Bramy Szczebrzeskiej. W latach 1976 - 1980 przeprowadzono rewaloryzację obiektu i adaptację do funkcji muzeum. Muzeum Barwy i Oręża Arsenał, Oddział Muzeum Zamojskiego otwarto we wrześniu 1980 roku . Uczestniczyliśmy tam w seansie filmowym, który przy pomocy interaktywnej makiety Zamościa obrazował poszczególne fazy historii i rozwoju twierdzy. Podziwialiśmy ekspozycję broni palnej, armaty oraz liczne rekonstrukcje innych zbrojeń z XVII wieku oraz sprzęty i maszyny wojskowe z XX w.
Kolejnym punktem naszego zwiedzania była Zamojska Katedra, która jest jedną
z najwspanialszych polskich świątyń. Zaprojektował ją również Bernardo Morando, a fundatorem był Jan Zamoyski. Była wotum dziękczynnym hetmana za jego liczne zwycięstwa i wiodącym ośrodkiem życia religijnego Ordynacji Zamojskiej. Barokowy ołtarz główny pochodzi z lat 1783-85. Umieszczony w nim obraz przedstawia patrona katedry, św. Tomasza Apostoła przed Zmartwychwstałym Chrystusem. Stojące na ołtarzu rokokowe, srebrne tabernakulum, jedno z najwspanialszych na ziemiach polskich, jest dziełem złotników wrocławskich. Nad bogato rzeźbionym chórem, umieszczono 25-głosowe organy. Ufundował je w 1895 r. Maurycy Zamoyski. Obok wejścia do kaplicy metalowe drzwi w posadzce z napisem: Fundatoribus Grata Memoria (Fundatorom wdzięczna pamięć) prowadzą do krypt ordynackich. Pochowani są w nich wszyscy ordynaci oraz członkowie ich rodzin. W tym miejscu był czas na modlitwę.
Następnie udaliśmy się w kierunku głównego budynku na zamojskim Starym Mieście czyli Ratusza, który posiada 52-metrową wieżę zegarową oraz szerokie, wachlarzowe schody .
O godzinie 12 byliśmy świadkami jak na wieży ratusza jest odgrywany zamojski hejnał, ale tylko w trzy strony świata – poza zachodnią, ponieważ według legendy założyciel miasta, hetman Jan Zamoyski, zakazał grać trębaczowi w kierunku Krakowa, czyli ówczesnej siedziby króla Zygmunta III Wazy, którego planów hetman nie popierał. Obecnie mieści się tu Urząd Miasta Zamość , Straż Miejska oraz Zamojskie Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej z Galerią Fotografii "Ratusz". Ratusz też uchodzi za symbol Zamościa.

Występy naszych uczniów na Pikniku w Grębowie

Dn.04.06.2017r w podczas rodzinnego pikniku w Grębowie uczniowie naszej szkoły w składzie: Natalia Duma i Barbara Śpiewak z kl.IIIb gim oraz Adam Śpiewak z kl.VSP zaprezentowali swoje talenty wokalne i instrumentalne. Natalia Duma zaśpiewała piosenkę ,,Prosta sprawa” Eweliny Lisowskiej oraz ,, In the name of love” Moniki Kuszyńskiej. Barbara Śpiewak grając na gitarze oraz Adam Śpiewak na bongosach oraz perkusji wykonali wersje instrumentalne kilku utworów muzycznych. Uczniowie zostali przygotowani pod okiem instruktora p. Piotra Jajko.

Wycieczka rowerowa z okazji Dnia Dziecka

W czwartek 1 czerwca z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka uczniowie naszej szkoły wraz
z nauczycielami wzieli udział w wycieczce rowerowej. Pogoda i humory dopisywały. . Uczniowie ten dzień spędzili w zabawowej atmosferze połączonej z rywalizacją. Walczli ze sobą w różnych konkursach, grach i zabawach.
W przerwie uczniowie mieli zorganizowane ognisko przy którym mogli się posilić.

Wycieczka do Rabki

W dniu 23 maja 2017roku wczesnym rankiem 46 uczniów klas: V, VI ze Szkoły Podstawowej, oraz klasy I Gimnazjum w Stalach wyjechało na długo wyczekiwaną, trzydniową wycieczkę szkolną do Rabki.
Spotkanie z przewodnikiem panem Stanisławem Mlekodajem odbyło się już na miejscu. Pierwszym punktem na naszej mapie wycieczkowej była wyprawa na górę Luboń Wielki. Na szczycie znajduje się nieduże schronisko PTTK na Luboniu Wielkim wybudowane w 1931 roku, radiowo-telewizyjna stacja nadawcza, punkt meteorologiczny, ławki i stoły dla turystów. Widoczna z daleka sylwetka przekaźnika pozwala na bezbłędne rozpoznanie tej góry. Ze szczytu rozlega się panorama na północ i zachód. Na południowo-wschodnim stoku utworzono rezerwat przyrody Luboń Wielki dla ochrony jedynego w Beskidzie Wyspowym tak dużego gołoborza oraz skałek zwanych "Dziurawymi Turniami" i jaskini. Ze szczytem Lubonia związane jest wiele legend i opowieści ludowych. Wieczorem zwiedzaliśmy Rabkę i przy ognisku, wspólnym śpiewie i zabawie spędzaliśmy miło czas.
Drugi dzień naszej wyprawy był równie udany. Udaliśmy się na wycieczkę objazdową autokarem. Odwiedziliśmy między innymi muzeum Zbójników i Górali, ruiny gotyckiego zamku z XIV wieku, położone na wzgórzu nad Dunajcem (obecnie nad Jeziorem Czorsztyńskim) w granicach Pienińskiego Parku Narodowego, płynęliśmy gondolami po jeziorze Czorsztyńskim,

Mimo zmiennej pogody humory dopisywały. Wycieczka dostarczyła niezapomnianych wrażeń, pozwoliła pogłębić uczniom wiedzę z różnych dziedzin. Obserwowali warunki panujące w górach. Spotkali się z kultura ludzi gór, próbowali góralskiej kuchni. Po tak atrakcyjnie spędzonych trzech dniach pełnych niezapomnianych wrażeń bezpiecznie wróciliśmy do naszej miejscowości.

Wizyta klasy pierwszej w remizie strażackiej w Stalach

„W środku wioski stoi dom nie byle jaki – strażacka remiza …”Po zapoznaniu się z treścią książki Cz. Janczarskiego „Jak Wojtek został strażakiem”, nie mogło zabraknąć spotkania ze strażakami Ochotniczej Straży Pożarnej w Stalach. Dziecinz ogromną niecierpliwością czekały na ten moment. Już z daleka zobaczyły czekających na nich strażaków oraz stojący przed remizą bojowy wóz strażacki, którym miały okazję przejechać się dwukrotnie. Z dużą ciekawością oglądały wyposażenie wozu oraz remizy, a także przymierzały hełmy strażackie. Nie zabrakło również pokazów z użyciem węża strażackiego. Dzieci pod okiem doświadczonych strażaków, chętnie próbowały swoich sił a kierując strumień wody na znajdujący się obok remizy teren zieleni, wywołały wielobarwny łuk tęczy. Nietypowa lekcja, jaką dzieci odbyły w remizie strażackiej, przyniosła wiele pozytywnych efektów. Uczniowie zapoznali się z zawodem strażaka, utrwalili numery alarmowe oraz zasady postępowania na wypadek pożaru.

Nasi uczniowie w Magicznym Ogrodzie

 „Dawno dawno temu …… czarodziej Zoran stworzył sekretny ogród. Zamieszkują go magiczne stworzenia, które skryły się przed tymi, którzy zapomnieli o prawdziwej magii…”Tak zaczyna się historia miejsca, które w dniu 1 czerwca, a więc w święto wszystkich dzieci, odwiedziły klasy: „0” i  1 SP.

SUKCES UCZNIÓW
ZESPOŁU SZKÓŁ W STALACH
w Wojewódzkich Eliminacjach do XL edycji Ogólnopolskiego Turnieju
Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

Udział w evencie Mobilnego centrum nauki „Planeta Energii”

    12 maja w piątkowe przedpołudnie, uczniowie klasy pierwszej wraz z zaproszonymi kolegami i koleżankami z klasy drugiej, ze smerfną piosenką na ustach wkroczyli na teren Mobilnego centrum nauki, które zawitało do Tarnobrzega. Wyjazd i zwiedzanie Mobilnego centrum nauki był jedną z nagród jaką otrzymała klasa pierwsza za udział w konkursie „Planeta Energii”.
     W miasteczku czekało na nich mnóstwo atrakcji, konkursów oraz quizów, podczas których dzieci mogły wykazać się zdobytą podczas zajęć wiedzą i dodatkowo wywalczyć atrakcyjne nagrody. Miła niespodzianka czekała też na uczniów po zakończeniu zwiedzania. Grupę wyróżnionych w konkursie „Planeta Energii” pierwszaków, nagrodził sam Profesor Volt. Na ręce wychowawczyni przekazał dyplomy dla uczniów oraz dyplom dla klasy, natomiast dzieci otrzymały książeczki, płyty i zabawki edukacyjne. Następnie po odtańczeniu „tańca prądu” i przybiciu obowiązkowej „piątki” z profesorem, uczniowie zostali włączeni do grona Planetowiczów.

Fantazje cukiernicze - ozdoby z karmelu

    W dniu 10 maja 2017 osiem uczennic: Natalia Duma, Natalia Buczek, Malwina Rutyna, Wiktoria Matusiak, Natalia Gałan, Aleksandra Wilk, Klaudia Wolska, Martyna Janeczko z naszego gimnazjum miało przyjemność gościć w Specjanym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Grębowie gdzie mogły obserwować pokazy Mistrza Świata w Cukiernictwie Mieczysława Chojnowskiego. Podczas spotkania Mistrz prezentował swoje umiejętności jak również pozwalał spróbować swoich sił zaproszonej młodzieży. Uczennice mogły pracować pod okiem mistrza tworząc wyroby z karmelu.

Zwycięzcy Powiatowego Turnieju BRD

10 maja 2017 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjanych nr 1 w Tarnobrzegu odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Celem turnieju było podnoszenie poziomu bezpieczeństwa na drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy.

FIZYKA NA SCENIE

      Fizyka to nauka, w której doświadczenia odgrywają decydującą rolę. Dlatego też, jak co roku, gimnazjaliści naszej szkoły po opieką p. Teresy Panek i p. Jolanty Walskiej uczestniczyli w "Pokazach z fizyki" na Wydziale Fizyki Politechniki Rzeszowskiej 10 maja. Pracownicy Instytutu przygotowali bardzo ciekawe eksperymenty i doświadczenia z takich działów jak: Ciecze i gazy, Siły bezładności, Eletromagnetyzm i Optyka.

"Witaj Majowa Jutrzenko"

W czwartek 4 maja odbyła się uroczysta akademia z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy I Gimnazjum zaprezentowali montaż słowno – muzyczny nawiązujący do wydarzeń z 1791 roku. Przypomnieli o trudnej sytuacji Polski w XVIII wieku.
Oprócz treści historycznych pojawiły się wiersze i piosenki patriotyczne, które nawiązywały do dumy z przeszłości i fascynacji współczesnością. Apel przygotowały: Katarzyna Dul, Sylwia Kułaga i Agnieszka Kędzia.

Gimnazjaliści obronili ubiegłoroczną wygraną w BRD

    Miłośnicy jazdy na rowerze mieli możliwość zweryfikowania swoich wiadomości podczas gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Konkursu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, które odbyły się w naszej szkole 28 kwietnia br.

Przygoda klasy pierwszej z Planetą Energii

         Zainteresowania dzieci w młodszym wieku szkolnym koncentrują się zwykle na sporcie lub świecie przyrody. Ich udział w konkursach i olimpiadach rozwija naukowe myślenie, rozbudza nowe, nieznane dotąd pasje i kształtuje u dzieci postawę ciekawości świata. W styczniu klasa pierwsza dołączyła do ogólnopolskiego programu „Planeta Energii”, realizowanego w formie konkursu. Jego głównym celem było przekazanie uczniom edukacji wczesnoszkolnej podstawowej wiedzy o energii elektrycznej. W ramach programu uczniowie uczestniczyli w prowadzonych aktywnymi metodami, dodatkowych zajęciach o następującej tematyce: „Od łuczywa do żarówki energooszczędnej”, „Gdy zostaję sam w domu”, „Czy możliwe jest życie bez elektryczności?”, „Racjonalnie korzystam z energii dla dobra mojego i przyrody”, „Latawiec, ryba i śmieci”, „Dziwne zachowanie balonów”.

„Niedziela Wielkich Serc”

Podsumowanie „Kiermaszu Wielkanocnego” zorganizowanego przez
Szkolny Klub Wolontariusza i Polski Czerwony Krzyż

Rekolekcje – czas zastanowienia się nad własnym życiem

W dniach 30.03-31.03.2017r. w naszej szkole odbyły się rekolekcje wielkopostne, które prowadził proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu ks. Jan Zając. Każdy człowiek ma w sobie coś, co powinien naprawić. Takie ,,naprawianie” siebie nazywa się nawróceniem. W Ewangelii Świętego Marka czytamy, że łotr wiszący na krzyżu prosił Pana Jezusa o przebaczenie, a Maria Magdalena obmywała łzami stopy Jezusa i ocierała je włosami. Nawrócenia potrzebują zarówno dzieci jak i dorośli. Ile razy uczestniczymy i słuchamy uważnie nauk księdza rekolekcjonisty, tyle razy możemy poznać i zmienić siebie na lepsze. Hasłem tegorocznych rekolekcji były słowa: ,,Krzyż jest kluczem do nieba”. Znak krzyża jest najkrótszym wyznaniem naszej wiary. W przyszłości może okazać się, że krzyż, który dźwigamy przez nasze życie stanie się kluczem otwierającym drzwi do nieba. Rekolekcje mają przygotować nas na Święta Wielkanocne i przeżywanie Zmartwychwstania Pana Jezusa.

"Jestem świadomy - Jestem bezpieczny"

W poniedziałek 27 marca br. uczniowie klasy piątej z naszej szkoły oraz z Grębowa uczestniczyli w projekcie ,,Jestem świadomy-Jestem bezpieczny”. Zajęcia edukacyjne były prowadzone w PWSZ w Tarnobrzegu. Wykład na temat bezpiecznego zachowania się nad wodą w różnych porach roku przeprowadził ratownik wodny p.Waldemar Rams. Policjant p. Trzeciak omówił zjawisko cyberprzemocy i bezpiecznego poruszania się po sieci. Następnie uczniowie udali się do Tarnobrzeskiej Biblioteki Pedagogicznej , gdzie mogli zapoznać się z pracą bibliotekarza. Kolejne spotkanie
w ramach projektu odbędzie się nad Jeziorem Tarnobrzeskim.

WIOSENNY TURNIEJ PIŁKARSKI

Pierwszy dzień wiosny to ulubiony dzień uczniów zwany dniem wagarowicza. Tego właśnie dnia uczniowie nie maja ochoty na siedzenie w ławkach, w wielu szkołach organizowane są rozgrywki sportowe albo różnego rodzaju zabawy. Również w naszej szkole z inicjatywy nauczycieli wychowania fizycznego przy wielkim wsparciu Pana Dyrektora mgr Zdzisława Dumy,  odbył się Szkolny Wiosenny Turniej Piłki Nożnej dla chłopców gimnazjum, na boisku sportowym „ORLIK”. Uczestniczyły w nim 4 drużyny: kl. I, kl. II1, kl. II2, kl. III a. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym” w prawdziwie wiosennej, przyjaznej atmosferze. Po rozegraniu wszystkich meczów zwycięzcą turnieju została najlepiej grająca drużyna klasy II1.

III rocznica Środowiska Harcerskiego

W sobotę 4 marca br. obchodziliśmy III rocznicę powstania drużyny harcerskiej w naszej szkole. Zbiórkę rozpoczęliśmy od przypomnienia krótkiej historii harcerstwa w środowisku szkolnym. Był to czas wspomnień, refleksji ale również snucia planów na przyszłość. Po przybyciu ks.pwd Sławomira Brzeskiego wraz z harcerzami z Dwikóz zapaliliśmy symboliczne ognisko oraz odśpiewaliśmy kilka piosenek harcerskich. Następnie był czas na poznanie się i zaprzyjaźnienie z druhami i druhnami. Kulminacyjnym momentem zbiórki był tort z napisem Watra co oznacza ognisko w wykonaniu druhny Zuzi i jej mamy. Zapaliliśmy 3 świeczki, które zdmuchiwaliśmy wszyscy. Po zjedzeniu wspaniałego tortu delektowaliśmy się innymi pysznościami: ciasteczkami, babeczkami, itp. Było dużo śmiechu i zabawy. 
Mamy nadzieję, że ogień w naszych sercach harcerskich nie zgaśnie i będziemy świętować kolejne rocznice.

Widowisko sportowe w rzeszowskiej Hali „Podpromie”

    W sobotnie popołudnie 25 marca grupa gimnazjalistów naszej szkoły pod opieką p. Teresy Panek i p. Jolanty Walskiej udała się autokarem do Rzeszowa na mecz 24. kolejki PlusLigi, gdzie Asseco Resovia podejmowała u siebie Łuczniczkę Bydgoszcz. Mecz w Rzeszowie nie zostawiał  żadnych złudzeń, która drużyna jest lepsza. Przy gorącym dopingu naszej młodzieży Asseco Resovia wygrała 3:0. MVP wybrany został Jochen Schops. Wrażenia były niesamowite - wokół mnóstwa innych fanów siatkówki. Otaczali nas kibice, którzy podobnie jak i my, nie tylko bacznie obserwowali to, co się działo na boisku, ale też śpiewali i dopingowali zawodników. Po meczu oczywiście nie mogło zabraknąć pamiątkowych zdjęć z bohaterami meczu i  zdobyciu jakże cennych autografów.

Lodowisko

Spośród wielu różnorodnych sportów zimowych coraz większą popularnością cieszy się jazda na łyżwach,dlatego też w naszej szkole odbył się wyjazd na lodowisko 09 lutego dla uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Lodowisko jest nie tylko doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu, ale także zachowanie doskonałej sylwetki. Amatorskie łyżwiarstwo nie wiąże się ze zbyt wielkimi kosztami, co jeszcze silniej przemawia za tym, że jest to jeden z bardziej interesujących rodzajów sportów zimowych. Ważne jest także to, że aby pojeździć na łyżwach nie trzeba wyjeżdżać w góry. Uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli mieli okazję bezpiecznie nauczyć się jeździć na łyżwach oraz doskonalić krok łyżwowy na lodowisku w Dębicy. Takie wyjazdy niosą ze sobą wiele korzyści: podnoszą kondycję zdrowotną, sprawność fizyczną, jazda na łyżwach pozwala zaangażować wszystkie partie mięśni, a także spalić mnóstwo kalorii. Oprócz aspektów zdrowotnych i kondycyjnych jazda na łyżwach jest doskonałym sposobem na miłe spędzenie czasu w gronie znajomych.

Dzień Myśli Braterskiej 2017

Dzień Myśli Braterskiej(DMB) – święto przyjaźni obchodzone w dniu 22 lutego każdego roku przez harcerzy i skautów na całym świecie. Jest to dzień urodzin założyciela skautingu, sir Roberta Baden-Powella (22 lutego 1857) i jego żony Olave Baden-Powell (22 lutego 1889). W ten dzień harcerze składają sobie życzenia, przesyłają kartki, organizują różne gry terenowe lub spotykają się przy ognisku.
Z tej okazji nasza drużyna harcerska została zaproszona na uroczystą zbiórkę (godz. 16) przez komendanta Hufca ZHP Tarnobrzeg Michała Sendrowicza do sali kominkowej internatu budowlanki. Na samym początku komendant przedstawił działania środowisk harcerskich w Hufcu. Następnie były śpiewy harcerskich piosenek, poczęstunek, wspólne rozmowy, poznanie się z harcerzami z innych miejscowości, nawiązanie przyjaźni, wymiana kontaktów telefonicznych. Punktem kulminacyjnym zbiórki było skonsumowanie pysznego tortu. Cieszymy się ,że mogliśmy tak ważny dzień dla harcerzy spędzić z innymi druhami, zintegrować się oraz nawiązać kontakty z drużynami działającymi na terenie Hufca Tarnobrzeg.

Walentynkowe Impresje

W niedzielę 12 lutego br. w Gminnym Centrum Kultury w Grębowie odbyły się ,,Walentynkowe Impresje”. Na scenie młodzi artyści zaprezentowali swoje talenty wokalne i taneczne. Wśród nich były uczennice naszej szkoły: Aleksandra i Natalia Duma. Wykonały one cztery tańce z grupą Elektra prowadzoną przez p.Sylwię Nieradkę. Natalia zaśpiewała także piosenkę pt:. Dzień bliżej Ciebie przygotowaną pod okiem p.Piotra Jajko.

16.02.2017

VI Wojewódzkie Spotkanie ze Sztuką

We wtorek 14 lutego siedem uczennic naszej szkoły pod opieką Agnieszki Kędzi, wzięło udział w VI Wojewódzkim Spotkaniu ze Sztuką. Warsztaty i konkurs odbyły się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Grębowie. Hasłem przewodnim spotkania był: Walentynowy Decoupage”.
Decoupage to technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię (drewno, metal, szkło, tkanina, plastik, ceramika) wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej. Decoupage klasyczny polega na naklejaniu wzoru z papieru i pokryciu go wieloma warstwami lakieru tak, aby wtopił się całkowicie
i nie był wyczuwalny przy dotknięciu. W zamyśle ma on wyglądać jak namalowany.
Głównym celem spotkania było rozwijanie wyobraźni twórczej uczestników, pobudzanie aktywności, propagowanie twórczości plastycznej wśród młodzieży oraz integracja z uczniami ze szkół z powiatu tarnobrzeskiego.
Miłym akcentem spotkania było zdobycie przez uczennicę klasy I gimnazjum Paulinę Furman NAGRODY SPECJALNEJ. Jej praca została doceniona i nagrodzona przez jury.

15.02.2017

Taneczne WALENTYNKI

Dnia 14 lutego 2017 na sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się Dyskoteka Walentynkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Oczekiwana przez uczniów impreza rozpoczęła się tradycyjnie o godzinie 14.00 dla dzieci z przedszkola i klas 0-3. Po południu swój czas na zabawę mieli uczniowie ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele a w młodszych klasach również rodzice.
Uczniowie bawili się przy muzyce, którą zapewnił nam didżej. Z głośników rozbrzmiewały utwory z tanecznych list przebojów oraz takie z "uczuciem" w tle. Podczas dyskoteki swój finał miała "Poczta walentynkowa", czyli rozdawane były walentynkowe laurki, kartki z wyrazami sympatii. Rozdano ponad 200 kartek:)  Uczniowie świetnie się bawili a czas spędzony na tanecznej zabawie na długo pozostanie w naszej pamięci.

07.02.2017

PROJEKT GIMNAZJALNY „Razem zmieniamy Internet na lepsze”

 7 luty 2017 to ważna data w kalendarzu działań na rzecz edukacji,  w zakresie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie. To właśnie dzisiaj w około 100 państwach na całym świecie obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu.

21.01.2017

Biwak harcerski

W dniach 14-15.01.2017 roku w naszej szkole odbył się biwak harcerski. Opiekę nad harcerzami sprawowała Jolanta Sałek-Duma. Sobotni poranek rozpoczęto zbiórką i przedstawieniem planu dnia oraz podzieleniem drużyny na kilka patroli. Następnie wszyscy udali się na zewnątrz szkoły aby ulepić bałwany. Pogoda ku temu sprzyjała. Było dużo śniegu i niezbyt mroźno. Wykonano cztery bałwany a każdy z nich był oryginalny. Ocena mogła być tylko jedna: pierwsze miejsce dla wszystkich. Niektórzy wykonali aniołki na śniegu. Oczywiście nie mogło zabraknąć zabaw kulkami ze śniegu. Towarzyszył nam dobry humor i uśmiech na twarzy. Po powrocie do szkoły nastąpił ciąg dalszy zabaw. Druhna Zuzia przygotowała zadania dla patroli. Polegały one na odgadnięciu kilku haseł związanych z harcerstwem. Kilkuosobowy patrol, któremu poszło najsłabiej musiał wypić szklankę przygotowanego specyfiku. Jego skład był bardzo ciekawy ale przegrani tylko trochę mieli skwaszone miny. Później był czas na wspólne przygotowanie kanapek. Następnie były zabawy integracyjne i śpiewy. Wieczorem harcerze skonsumowali pizze i udali się na wędrowanie po okolicach pięknej wsi Stale. Wszyscy uczestnicy marszu mieli kamizelki odblaskowe oraz latarki. Wędrówka odbywała się ze śpiewem na ustach. Po powrocie każdy zajął się przygotowaniem do nocnego biegu po szkole z rozwiązywaniem kolejnych zadań. Mimo, że bieg odbył się o północy nikomu nie chciało się spać i wszyscy świetnie się bawili.
Drugiego dnia poranek rozpoczęliśmy od gimnastyki i śniadania. Następnie był czas na sprzątanie, które poszło sprawnie. Na zakończenie biwaku było podsumowanie i podziękowania . Zrobiliśmy wspólny krąg i przekazana została iskierka przyjaźni. Uśmiechnięci i zadowoleni uczestnicy biwaku wracali do swoich domów.

Międzyszkolny konkurs rozstrzygnięty

Osiągnięcia naszych uczniów w międzyszkolnym konkursie plastycznym
              pt. „Moja wyprawa do lasu lub parku”

Przegląd Kolęd i Pastorałek

W niedzielę 8 stycznia na sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Grebowie odbył się „XXII Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek”. Na scenie zaprezentowało się 70 młodych artystów z całej gminy. Wyśpiewano 27 kolęd
i pastorałek w najpiękniejszych aranżacjach. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Aleksanda Duma, Kinga Bednarz, Karolina Giza oraz Estera Baułtowska. Dziewczynki przepięknie wykonały pastorałkę "Jest taki dzień". Wokalistki przygotowała Agnieszka Kędzia. Natalia Duma pod okiem P. Jajko wykonała utwór: "Święta w nas". 
Wszystkim artystom serdecznie garulujemy i zyczycmy dalszych sukcesów.

Ukończenie Akademii Bezpiecznego Puchatka

 W bieżącym roku szkolnym pierwszoklasiści wzięli udział w VIII edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego Akademia Bezpiecznego Puchatka. Program ten organizowany jest przez firmy MASPEX i PUCHATEK, pod Honorowym Patronatem Kuratorium Oświaty i Policji.

Z okazji Bożego Narodzenia,
składamy  Wam serdeczne życzenia.
Niech Wam święta miłe będą,
z dźwiękiem śpiewu i kolędą.
Z wigilią tuż po zmroku,
i w radosnym Nowym Roku.

Szkolny Konkurs na „Najpiękniejszą Ozdobę Bożonarodzeniową” ROZSTRZYGNIĘTY!

 Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali:

BETLEJEM JEST W NAS

     Pod takim tytułem, uczniowie klasy II gimnazjum przygotowali przedstawienie bożonarodzeniowe wprowadzające uczniów w atmosferę Świat Bożego Narodzenia.

Światło z Betlejem nową światu da nadzieję! Pokoju płomyk niech ogrzewa nas!

Jak miła ta nowina
Maryja porodziła Syna!
W stajence tak ubogiej...
Syna, co jest naszym Bogiem!

Wojewódzki Finał w Badmintona

Uczniowie gimnazjum stoczyli zacięte mecze Finału Wojewódzkiego w Badmintona. Turniej odbył się 15.12.2016r. w Straszęcinie. Do turnieju zakwalifikowało się po 12 drużyn w kategorii damskiej i męskiej. Drużyny zostały rozlosowane na 4 podgrupy w których przechodziło dalej dwa pierwsze miejsca.
Chłopcy w składzie: Adrian Tkacz kl. III gim oraz Adrian Kowal kl. I gim wychodząc z grupy z pierwszego miejsca stoczyli kolejne walki z chłopcami z Gimnazjum Straszęcin oraz z Gimnazjum Dubiecko. Wygrana z Dubieckiem dała naszym uczniom III miejsce w Finale Wojewódzkim.
Dziewczęta w składzie: Paulina Furman kl. I gim oraz Wioletta Zioło kl.II zajęły V miejsce.
Gratulujemy wszystkim uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

Turniej Mikołajkowy o Puchar Dyrektora Szkoły

      W czwartek 6 grudnia nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Stalach. Turniej cieszy się dużą popularnością i stał się tradycyjnym elementem gimnazjalnej rywalizacji.

Projekt edukacyjny

      W dniu  29.11.2016 r. grupa uczniów klasy III A pod kierunkiem Pani Heleny Kulik przedstawiła projekt edukacyjny pod tytułem ,,Ocalić od zapomnienia’’ – historia wsi Stale od powstania do II wojny światowej.  Celem projektu była popularyzacja  wiedzy o swojej ,,małej ojczyźnie”,  wzbudzenie zainteresowania historią  własnej miejscowości. Efekty swojej pracy w postaci prezentacji multimedialnej wraz z narracją, uczniowie przedstawili licznie zgromadzonej widowni.  Uzupełnieniem była prelekcja gościa  p. Józefa Kołodziejczyka na temat  historii  wsi Żupawa  oraz Dyrektora Szkoły mgr Zdzisława Dumy  -  miejsc  najstarszego osadnictwa  tutejszej ludności.  

KONKURS

 Szkolny Klub Wolontariusza wraz ze Szkolnym Polskim Czerwonym Krzyżem
zaprasza wszystkich uczniów

Konkurs plastyczny

Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół w Stalach
ogłasza
konkurs plastyczny na:

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

W kalendarzu jest taki dzień, który przypomina nam wszystkim, że są wśród nas ludzie, którzy dobrowolnie i bez wynagrodzenia niosą pomoc innym. To WOLONTARIUSZE. Każdego roku – 5 grudnia – obchodzą oni swoje święto. Aby uczcić ten dzień, uczniowie należący do Szkolnego Klubu Wolontariusza udali się na wycieczkę do pobliskiego Rozwadowa. Dzięki osobom pracującym w Stowarzyszeniu „Pokój i Dobro”, oraz grupie wspinaczkowej, działającej przy ściance „Aniołów Stróżów”, nasi wolontariusze mogli uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach na ściance wspinaczkowej. Te dwugodzinne zajęcia dodatkowo zintegrowały, tak zróżnicowaną pod względem wiekowym grupę wolontariuszy. Ponad to, po raz kolejny młodzi ludzie mogli przekonać się, jak wspaniałe jest aktywne spędzanie czasu wolnegow grupie podobnych sobie osób.

MIKOŁAJKOWE SPOTKANIA

      Jak co roku, dzieci z niecierpliwością i radością czekały na ten Dzień. Aż w końcu nadszedł – 6 grudnia. Dzień św. Mikołaja! Dlatego też, po przybyciu do szkoły, uczniowie klas I – III edukacji wczesnoszkolnej, udali się do sali „zerówki” na spotkanie z Mikołajem. Po kilku minutach wyczekiwania, dzieci mogły usłyszeć dobiegającez korytarza kroki i towarzyszący im stukot laski. Gdy w drzwiach stanął Mikołaj na twarzach uczniów można było zobaczyć radość i ciekawość. Jakie prezenty ma dla nich w tym roku? Mikołaj ubrany w dawny strój biskupa, zaczął od przypomnienia zebranym dzieciom o osobie świętego, który dał początek tej pięknej tradycji, obdarowywania się prezentami. Następnie zaczynając od klasy najmłodszej, po kolei przywoływał do siebie każde dziecko i wręczał prezent. Oprócz słodyczy i małych upominków uczniowie otrzymali w prezencie bilety do kina „Ballada” na najnowszą bajkę Disneya pt. „Vaiana: Skarb oceanu”. Ta opowieść o dziewczynce, która wyrusza w niebezpieczną podróż, by odnaleźć legendarną wyspę i uratować swój lud, na pewno na długo pozostanie w ich pamięci. Po pełnym wrażeń przedpołudniu, uczniowie szczęśliwie wrócili do szkoły, gdzie na ich powrót czekali rodzice.

Mikołajkowa wycieczka do Rzeszowa

W dniu 7 grudnia uczniowie z klas: 4-6 szkoły podstawowej i klas 1 - 3 gimnazjum wybrali się na wycieczkę do Rzeszowa. Główną atrakcją wycieczki było wyjście do kina na film 3D „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”.
Film ten oparty jest na powieści i oryginalnym scenariuszu, debiutującej w roli scenarzystki J.K. Rowling. To kolejna odsłona magicznego świata. Prawa i obyczaje, którymi rządzi się społeczność czarodziejów i czarownic będą doskonale znane wszystkim miłośnikom książek i filmów o Harry’m Potterze. Jednak historia NewtaScamandera rozpocznie się w Nowym Jorku siedemdziesiąt lat wcześniej niż wydarzenia, w których główną rolę odegrał słynny czarodziej.
Wycieczka była wspaniałą odskocznią od obowiązków szkolnych, a film bardzo się podobał i na długo pozostanie w naszej pamięci.

Mikołajki "na sportowo"

Na lekcji wychowania fizycznego w szkole podstawowej zostały rozegrane mecze piłki nożnej. Drużyny zostały wybrane losowo w każdej klasie. Mecze zostały rozegrane systemem każdy z każdym. Podczas rozgrywek był wybierany z każdej klasy król strzelców. W kl. VI królem okazał się Miłosz Kaniszewski, kL. V Michał Paź oraz kl. IV Mateusz Żak. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z takiej formy zajęć oraz
z możliwości rywalizacji klasowej.

Turniej Andrzejkowy

W naszej szkole odbył się dnia 30.11.2016r. Turniej Andrzejkowy w tenisa stołowego pod przewodnictwem nauczycieli wychowania fizycznego. Uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych tj. szkoły podstawowej
i gimnazjum stoczyli walkę o miejsce na podium. Rozgrywki zostały rozegrane systemem każdy z każdym.
Rywalizacja była bardzo zacięta a przy tym wszyscy się świetnie bawili.

SUKCES NASZYCH SPORTOWCÓW

 W dniach 28 -29 listopada 2016 roku w tarnobrzeskiej hali MOSIR rozgrywany był PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO w badmintonie dziewcząt i chłopców gimnazjum.

Ogólnopolskie Konkursy Przedmiotowe PINGWIN

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział
w ogólnopolskich konkursach przedmiotowych. Listopad to miesiąc w którym przeprowadza się testy: "PINGWIN".
27 uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum sprawdzało swoje umiejętności z matematyki oraz języków: angielskiego i niemieckiego.

Konkursy te przeprowadzane są w formie testów jednokrotnego wyboru. Każdy test to 30 pytań z czterema wariantami odpowiedzi. Za odpowiedź prawidłową uczeń otrzymuje +1 punkt, odpowiedź nieprawidłowa to -1 punkt, a przy braku odpowiedzi punktów 0. Dla najlepszych uczniów EDI przygotował atrakcyjne nagrody. Ogłoszenie wyników nastąpi 16 stycznia 2017 roku.

Dyskoteka Andrzejkowa

Andrzejki to idealny czas na zabawę. Wykorzystaliśmy to w naszej szkole organizując dyskotekę. Imprezę przygotował Samorząd Uczniowski. Frekwencja dopisała Profesjonalną oprawę muzyczną zapewnił didżej. Zadbał oto aby na dyskotece nie zabrakło największych tanecznych przebojów ostatnich miesięcy. Dzięki temu wszyscy wspaniale się bawili od pierwszej do ostatniej minuty. Nie zabrakło wróżb przygotowanych przez uczennice klasy 2 gimnazjum. 

Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości w Zespole Szkół
w Stalach uczczono podczas uroczystego apelu w czwartek 10 listopada 2016 roku. Główną częścią akademii był program poetycko-muzyczny przygotowany przez uczniów klas: VI szkoły podstawowej oraz III a i III b gimnazjum, pod kierunkiem Pani Heleny Kulik. Przypomniane zostały ważne wydarzenia historyczne związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Muzyczne tło dla recytowanych utworów stanowiły pieśni patriotyczne w wykonaniu klasy I gimnazjum pod kierunkiem Agnieszki Kędzi. Całość uroczystości została dopełniona przez dekorację wykonaną przez panie: Ewę Czerepak
i Ewelinę Sałek. Społeczność szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu oglądała
i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii.

Młodzieżowa Rada Gminy

W dniu 8 listopada 2016r. w Gminnym Centrum Kultury w Grębowie odbyła się I sesja Młodzieżowej Rady Gminy Grębów III kadencji.

Pasowanie na ucznia

„Szkoło, szkoło jak się masz?

Wycieczka na mecz koszykówki

4 listopada 2016r. w piątkowe popołudnie uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w meczu Tauron Basket Ligi w Tarnobrzegu. Siarka Tarnobrzeg stoczyła pojedynek z Polskim Cukrem Toruń.
Siarka Tarnobrzeg miała wprawdzie dobry początek, ale później poznała siłę lidera Polskiej Ligi Koszykówki. Polski Cukier Toruń świetnie spisał się w ataku i sięgnął już po piąte zwycięstwo w obecnym sezonie. W rezultacie spotkanie zakończyło się wynikiem 73:91 dla drużyny gości.
Mecz dostarczył uczestnikom wielu emocji, do ostatniej chwili uczniowie kibicowali siarkowcom i mocno ich wspierali. Duże wrażenie na uczniach zrobili zagraniczni koszykarze. Atrakcją stały się również maskotki które wystrzeliwały z pistoletu pluszowe misie oraz występ grupy tanecznej cheerleaders w którym tańczy nasza uczennica. Większość uczniów po raz pierwszy oglądała mecz koszykówki na żywo. Na wszystkich wywarł ogromne wrażenie. Wszyscy uczestnicy wycieczki byli zadowoleni.
Opiekę uczniom zapewniły nauczycielki p. Sylwia Kułaga i p. Agnieszka Kędzia.

Pamietamy o zmarłych

W piątek 28 października członkowie Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły wraz z  p. Joanną Pitak w związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych odwiedzili grób żołnierzy z okresu I Wojny Światowej, który znajduje się w Stalach – Siedlisku oraz Grób Nieznanego Żołnierza na cmentarzu w Stalach. Uczniowie złożyli pamiątkowy wieniec w imieniu wszystkich uczniów Zespołu Szkół w Stalach. Zapalili znicze i w cichej modlitwie wspominali zmarłych. 

W Muzeum Bombki Choinkowej

 24 października uczniowie klasy I i IV Szkoły Podstawowej udali się do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Dzieci oprowadzane przez przewodnika poznały tradycje dekorowania choinki w różnych zakątkach świata. Z zaciekawieniem
i podziwem oglądały przepięknie ozdobione bombki różnych kształtów i wielkości, prezentowane w szklanych gablotach. Następnie miały okazję obserwować krok po kroku powstawanie bombki choinkowej, zaczynając od dmuchania rozgrzanych szklanych rurek, poprzez srebrzenie a na dekorowaniu kończąc. Po pokazie dzieci zostały zaproszone do udziału w warsztatach plastycznych, podczas których z dużym zaangażowaniem ozdabiały własne bombki. Wizyta w fabryce została uwieńczona wypiciem gorącej czekolady oraz pamiątkowym zdjęciem.

Wspólne kibicowanie!

        W piątkowy wieczór 21 października 2016 roku grupa gimnazjalistów pod opieką p. Teresy Panek i p. Jolanty Walskiej zasiadła na trybunach hali „Podpromie” w Rzeszowie, by na żywo oglądać mecz piłki siatkowej: Asseco Resovia – Lotos Trefl Gdańsk. Celem wycieczki było podniesienie poziomu kultury kibicowania i bezpieczeństwa na sportowych imprezach masowych, wzbudzenie aktywności sportowej wśród młodzieży, propagowanie „zdrowej" rywalizacji, właściwego zachowania się na obiektach sportowych i kulturalnego dopingowania, propagowanie zdrowego stylu życia, a także wdrażanie młodzieży do czynnego spędzania wolnego czasu oraz przede wszystkim integracja grupy.

Sprzątanie Świata 2016

To już 23. edycja akcji Sprzątanie Świata– Polska, która przebiegała pod hasłem
„Podaj dalej... drugie życie odpadów"
Głównym celem tegorocznej kampanii było uświadomienie Polaków o indywidualnym wpływie na środowisko i ilość wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności, między innymi zakupów, a także wyrabianie postaw i zachowań sprzyjających poszanowaniu środowiska.
Od 1994 roku kampania organizowana jest nieprzerwanie co roku, zawsze w trzecim tygodniu września. W naszej szkole miała ona miejsce dnia 19 września. Uczniowie zaopatrzeni
w rękawice i worki wyruszyli w teren zbierać śmieci. W akcji brały udział dzieci wybranych klas szkoły podstawowej wraz z nauczycielami i opiekunami SK Ligi Ochrony Przyrody.

Wycieczka rowerowa – „Młode wilki”

 W poniedziałek, dn. 26 września 2016 r. uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej pod opieką p. Sylwii Kułagi oraz p. Jarosława Chmielowca udali się na wycieczkę rowerową do miejscowości Buda Stalowska, gdzie wzięli udział w niecodziennej lekcji przyrody. Uczniów poprowadził ścieżką edukacyjną leśniczy, p. Remigiusz Adamczyk.  Pan leśniczy zwracał uwagę uczniów na szkółkę leśną, ciekawe okazy drzew,  budki lęgowe dla ptaków, domki dla nietoperzy i wiele innych atrakcyjnych „dzieł natury” oraz wytworów pracy rąk człowieka. Wartością dodaną edukacji leśnej w terenie były: ogromna porcja wiedzy, którą w bardzo atrakcyjnej i łatwej do zapamiętania formie przekazał dzieciom p. leśniczy oraz możliwość pospacerowania po lesie i pooddychania świeżym powietrzem.

Podziel się Posiłkiem!

Podziel się Posiłkiem to ogólnopolski  program zainicjowany w Polsce w 2003 roku przez firmę Danone.
Cele programu:

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

Kilka tygodni temu rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Po wakacyjnym wypoczynku, nadszedł czas nauki, także tej, o bezpiecznym zachowaniu się na drodze.

Mistrz, mistrz Re-so-via!

Mistrz, mistrz Re-so-via! – tak grupa gimnazjalistów pod opieka p. Teresy Panek i p. Jolanty Walskiej w czwartkowy wieczór 22 wrzesnia witała w Galerii Rzeszów zawodników Asseco Resovii w nowym sezonie 2016/2017. Cel mają jeden – odzyskać tytuł Mistrza Polski. 

02.09.2016

Rok szkolny 2016/2017 rozpoczęty

 Inauguracja nowego Roku Szkolnego 2016/2017 tradycyjnie rozpoczęta została Mszą Św. w kościele św. Teresy z Avila.