Aktualności 2020/21


Wizyta Mikołaja

„6 grudnia – jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
i każde dziecko prezent dostanie.
A kiedy rozda już prezenty,
wraca do nieba uśmiechnięty”.


Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 4 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również do naszego przedszkola. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, był uśmiechnięty i chętny do wspólnej zabawy i tańca. Przedszkolaki również z ogromną chęcią i wypiekami na twarzach śpiewały Mikołajowi piosenki oraz recytowały wierszyki. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami oraz pamiątkowym zdjęciem. Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym podopiecznym wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!


Irena Zych

Robimy zdrowy i smaczny sok

Kształtowanie postaw prozdrowotnych jest procesem długotrwałym i zaczyna się już w przedszkolu. Dlatego mając na uwadze zdrowie naszych wychowanków nie zapominamy o organizowaniu sytuacji edukacyjnych, które promują zdrowie. Każdy przedszkolak rozumie potrzebę spożywania dużych ilości owoców oraz warzyw. Z myślą o witaminkach, postanowiliśmy zrobić sok jabłkowo- marchewkowy. Po skończonej pracy dzieci delektowały się jego smakiem. Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był przez dzieci, bez dodatku cukru i bez konserwantów.

Dzień Postaci z Bajek

5 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy DZIEŃ POSTACI Z BAJEK. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Tego dnia w przedszkolu były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe oraz zabawy ruchowe. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami. Na zakończenie wykonały bajkowe kapelusze.

Jesienna ścieżka sensoryczna

W środę w naszym przedszkolu powstała jesienna ścieżka sensoryczna, do wykonania której wykorzystaliśmy zgromadzone w sali dary jesieni – kasztany, liście, żołędzie, szyszki, patyki, gałązki. Ścieżka sensoryczna ma bardzo duże znaczenie dla dziecięcych stópek – usprawnia motorykę dużą, rozwija wrażenia dotykowe, poprawia równowagę i koordynację ruchową i przede wszystkim stymuluje receptory. Chodzenie po takiej ścieżce nie było łatwe. Jednak po kilku próbach, przejście nie sprawiało już żadnego problemu. Spacer po wyznaczonej trasie sprawił dzieciom mnóstwo frajdy.

Robimy sok owocowy

Dzieci z grupy 3 i 4-latków wykonały sok jabłkowo- marchewkowy. Zanim przystąpiły do pracy, zostały zapoznane z urządzeniem do robienia soku - sokowirówką, jego działaniem i utrwaliły sobie zasady bezpieczeństwa. Następnie dzieci kolejno podchodziły i wrzucały przygotowane owoce i warzywa do specjalnego pojemnika. Po skończonej pracy dzieci delektowały się smakiem soku. Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był przez dzieci, bez dodatku cukru i bez konserwantów.

Spotkanie z policjantem

28 września nasze przedszkole odwiedziła Pani policjantka. Celem spotkania było przybliżenie dzieciom zasad bezpiecznego poruszania się po drodze i podróżowania samochodem (konieczności zapinania pasów). Poznaliśmy również numery alarmowe. Pani Policjantka zaprezentowała przedszkolakom swoje wyposażenie i umundurowanie, które jest niezbędne do wykonywanej pracy. Dzieci mogły przymierzyć kamizelkę, zobaczyć lizak, kajdanki, oraz odznakę policjanta. Szczególnie miłe było to spotkanie, ponieważ Pani policjantka jest mamą Alicji z grupy 3 i 4-latków. Serdecznie dziękujemy za ciekawe i pouczające spotkanie, które na pewno długo pozostanie w pamięci maluchów.

Dzień Chłopaka

Dzisiaj 30 września każdy chłopiec miał swój dzień. Nasi chłopcy również obchodzili swoje święto. Było mnóstwo dobrej zabawy, radości, trochę sportowej rywalizacji w której wszyscy wygrali i drobne upominki

Dzień Przedszkolaka

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”.

Spotkanie z Ochotniczą Strażą Pożarną

998- te cyferki znasz!
998- to Pożarna Straż!

Dzień Chłopaka

W naszym przedszkolu z wielką przyjemnością obchodzimy różne święta. Tak też było 30 września. Tego dnia świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Wraz z dziewczynkami z naszego przedszkola obdarowałyśmy chłopaków upominkami - własnoręcznie wykonanymi krawatami i życzeniami. Dzień upłynął nam na wspólnej zabawie i tańcach. Mamy nadzieję, że tym drobnym gestem sprawiłyśmy radość naszym chłopcom i z przyjemnością będziemy wspominać ten dzień.