Aktualności 2019/2020


Aktualności

DRODZY RODZICE
W związku z zaistnialą sytuacją na czas zawieszenia zajęć w przedszkolu będziemy wysyłać propozycje zabaw i zajęć możliwych do przeprowadzenia w domu dla osób chętnych na pocztę.
przedszkolewstalach@wp.pl
Haslo zostalo wyslane rodzicom.

Walentynki

Dzisiaj mamy walentynki
miejcie więc wesołe minki.
Uśmiech niech nie znika z twarzy,
i niech każdy sobie marzy,
byśmy się kochali wkoło.
Wtedy będzie nam wesoło!!!

Dyskoteka karnawałowa

 Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. Księżniczki, królewny, policjanci, strażacy, piraci i inne postacie z bajek wspaniale bawili się 13 lutego na zabawie karnawałowej zorganizowanej w naszej szkole przez Samorząd Uczniowski. Wspólna zabawa, tańce i śpiewy ze starszymi kolegami dostarczyły dzieciom niesamowitych wrażeń. W przerwie, na dzieci czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Ten dzień był bardzo radosny i wesoły, a zabawa przednia.

Dzień Babci i Dziadka

„Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia,
dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”

Spotkanie z Mikołajem

Dzień Pluszowego Misia

 Miś jest mały i puchaty

Wycieczka do piekarni

W poniedziałek 25 listopada 2019 r. przedszkolaki z obu grup udały się na wycieczkę do Piekarni w Grębowie.Podczas wycieczki dzieci miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka. Zostały oprowadzone po najważniejszych pomieszczeniach piekarni, wysłuchały pogadanki jak wyrasta ciasto oraz zobaczyły etapy powstawania pieczywa. Przedszkolaki zobaczyły również duże maszyny niezbędne do pracy piekarza m.in. ogromne misy na ciasto czy krajalnicę do krojenia chleba. Największe wrażenie wywarł na przedszkolakach piec do wypiekania. Cudowny zapach i aromat upieczonego pieczywa sprawił, że dzieci poczuły się głodne i z wielkim apetytem zjadały przepyszne rogaliki z czekoladą przygotowane specjalnie dla nich, podczas wizyty w piekarni. Przedszkolaki oraz wychowawczynie serdecznie dziękują wszystkim pracownikom piekarni za okazaną gościnność i bardzo miłą atmosferę.

„Pyszna i zdrowa sałatka owocowa”

Dzieci w naszym przedszkolu poznają zasady zdrowego odżywiania, uczą się zasad higieny i dbania o własne zdrowie. Nauczycielki wyrabiają u dzieci prawidłowe nawyki prozdrowotne oraz propagują zdrowy styl życia. 

11 Listopada Święto Niepodległości

Co roku 11 listopada obchodzimy w Polsce Narodowe Święto Niepodległości.Już u takich małych dzieci, trzeba rozbudzać zainteresowanie swoją Ojczyznąi kształtować poczucie dumy z przynależności do Narodu Polskiego. W naszym przedszkolu, również świętowaliśmy tak ważny dzień. Przedszkolaki słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym. W ustach kolejnego pokolenia uroczyście zabrzmiały słowa tak bardzo znane i wymowne: ,,Kto ty jesteś? Polak mały’’. Zabrzmiał też hymn państwowy.

Dzień Poczty Polskiej

W naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Poczty Polskiej. Aby  pogłębić swoje informacje na temat zawodu listonosza, do przedszkola został zaproszony gość specjalny – listonosz.
Dzieci mogły zobaczyć mundur pocztowy i logo poczty. Nasz gość zaprezentował wszystkim swoją ogromną torbę, w której nosi listy. Pozwolił także chętnym dzieciom ją przymierzyć.

Sałatka owocowa- zajęcia praktyczne

W pierwszym tygodniu października tematyką zajęć i zabaw w przedszkolu była „Jesień w sadzie”. Dzieci poznawały sad - drzewa owocowe i owoce krajowe. Poznały również obecne w naszym jadłospisie owoce egzotyczne. W związku z podsumowaniem tematu kompleksowego o owocach, jak i promowaniem zdrowego odżywiania, dzieci uczestniczyły w praktycznych zajęciach kulinarnych - robiły sałatkę owocową .Przed przystąpieniem do pracy dzieci dokładnie umyły ręce, pamiętając o zasadach higieny. Założyły fartuszki i wcielając się w rolę kucharzy/kucharek. Przedszkolaki pokazały, że potrafią bezpiecznie posługiwać się nożem podczas krojenia owoców na małe kawałki. Do pokrojonych różnorodnych owoców dodały trochę cukru waniliowego, wszystko razem wymieszały i sałatka była gotowa .Degustacja sałatki owocowej była bardzo przyjemna. Dzieciom wyjątkowo smakowały owoce w takiej postaci, tym bardziej że był to efekt ich pracy.

Okres adaptacji 3-4 - latki

Rozpoczęcie przez dziecko edukacji przedszkolnej, to moment przełomowy w jego życiu. Dla wielu dzieci jest to pierwszy kontakt z grupą rówieśniczą i znaczna zmiana dotychczasowego trybu życia. Przychodząc do przedszkola dzieci różnią się „poziomem zdolności przystosowawczych”. Niektóre z nich przyzwyczajają się łatwo do nowych warunków przedszkolnych, inne mają duże trudności.

WITAMY W PRZEDSZKOLU